The Brickyard story

The Brickyard story

Celé sa to začalo odohrávať keď som sa po 9tich rokoch rozhodol, že opustím stovežatú Prahu a skúsim na chvíľu život niekde úplne inde, niekde kde je pokoj a taká ta česká pohodička. Presťahoval som sa teda za Pepom Diblíkom, členom našej crew do Rychnova nad Kněžnou.

Pepek má svoj domček u Rychnova, kde sme si jeden večer u ohňa povedali, že by to chcelo dirtový backyard. Ja som kedysi dávno postavil viacero rôznych dirtovísk a tak som hučal do Peťana nech niečo zbuchneme za jeho domom. Jožo to nakoniec prehodnotil a vymyslel si celkom originálny setup z lavíc a rôznych transferov.

Základom boli 2 lavice a step up a počas výstavby sme domysleli zvyšné transfery. Ako prvý skok sa postavil transfer cez oheň, ktorý sa stal hneď symbolom celého spotu. Medzi odrazom a dopadom sa priestor vyložil tehlami a vzniklo originálne miesto na grilovanie.

Výstavba celého miesta začala v máji a doteraz to ešte nie je doladené podľa našich predstáv. O výstavbu sme sa postarali hlavne my dvaja, no ruku k dielu priložili aj miestni riders, za čo im moc ďakujeme. Najviac ale pomohol legendárny Standa Drejsl s bágrom, vďaka nemu teraz nehádžeme ešte len druhú lavicu.

Pomenovali sme celé toto miesto The Brickyard, keďže všetky skoky sú ohraničené tehlami, ktoré sa Pepkovi len tak váľali po záhrade. Jediný a hlavný problém bol ten, že zem, ktorú mal Jožtix na pozemku stála za veľké kulové. Bola plná šutrov a ani z ďaleka nespĺňala predstavu o krásnom backyarde. Museli sme teda navoziť mega veľa fajnovučkej zeminy z jednej novostavby, kde mimochodom aj pracujeme (čítaj čoklujeme).

Takže tým pádom sa to celé značne natiahlo ale v septembri sa nám podarilo doladiť posledné detaily a 21.9. tu prebehla neoficiálna session pre pár lokálov. Samozrejme sa zistilo, že to nefunguje ako má a tak na jar musíme ešte pár veci značne upraviť. Ale o tom to je na dirtoch, nonstop to ladiť, kým to nebude top.

The Brickyard pozostáva z dlhej rozbehovky vymedzenej z tehiel, následuje hlavná lajna dvoch za sebou idúcich lavíc zakončených step upom do ľavej strany. Popri tejto hlavnej lajne vznikol ešte transfer cez oheň doprava, dlhý malý naskakovák a zatiaľ nereálna vanička za prvou lavicou. Aby ste to pochopili, tak to treba vidieť naživo, ťazko sa to opisuje. Každopádne chceme z tohto spotu spraviť niečo fakt netradičné, kde si zajazdia neskusení streeteri ale aj skúsení dirteri.

Ofiko akcošku plánujeme na jar, kedy to už doladíme nech to lieta krásne na všetkých transferoch a určite sa to za včasu dozvieš! Prenechávam ešte slovo majiteľovi tohto luxusu, Johanovi Diblému.

Byl jsem až překvapený kolik práce je potřeba vynaložit u stavění skoků. Naštěstí, síly a nadšení bylo dost. S Lubošem jsme se do toho řádně obuly a po půl roce se konečně daly skákat až tří skočky. Horší bylo, že je už podzim a déšť klepe na dveře. Naneštěstí se nám podařilo aspoň jedno víkendové poježdění.

Pavián Drozd ( aka Damian Kos) nadšený z celoděního pojezdu příšel už v deset dopoledne. Samozřejmě noc před tím totální kalba. No nic dali jsme raního vyproštéváka a šlo se šejpit. Postuně nalétávat a ladít to kamenictví u Hozú. V klidku jsme si zapálili ohěň a celí den grilovali. Po obědě příšlo ješte pár homíkú, začlo se pěkně hrotit a užívat si poslední teplé dny. Martin Knapovský! Tohodle týpka jsem poznal v pátek večer na pivu. A že zajde zitrá k nám se podívat jak skáčem. Říkám okej ale to sem nečekal, že celí den zdokumentuje na svúj foták. Díky moc. Noo jezdíme dál, šejpíme, grilujem se a očekáváme Kakuda (aka David Karvay). Bylo asi pět, všichni zničený a najednou se objevil. Nová míza v žilách a padalo to tam všíchni si to užívaly ! Miki Hovorka náš rychnovský zabiják daval jednu bombu za druhou, jeho styl mě fakt baví. Celkově sem nečekal, že se kluci takhle vyhrotí! Protože skočky nebyly uplně přesně vyladěný a bylo dost těžké to vúbec nalétat.

Nic méně necháme tomu čas, přez zimu si to pěkně sedne . A na jaře vás chci vidět u mě na zahradě stanovat celí víkend. Mír a pite pivo!