Streetlife x Junkride Malacky Jam report

Streetlife x Junkride Malacky Jam report

V poradí druhá tohtoročná Streetlife akcička sa odohrala minulú sobotku v Malackách. V novo vybudovanom betoňáku bolo dopredu jasné, že máme o kruté jazdenie postarané. Nebolo všetko ale tak ružové ako sa zdá. Predpovede nehlásili moc priaznivé počasie a tak sme do poslednej chvíle netušili či Jam bude alebo nebude. Rozhodli sme sa v podstate deň pred akciou, kedy sme si povedali, že treba veriť a vyduchciť poriadnu akciu.

Už od rána vládla v parku dobrá atmoška a postupne sme všetko pripravovali. Jazdci prichádzali z rôznych končín a klasicky sa vkuse podávali ruky :) Okolo 12hod nám pekne spŕchlo ale vo výsledku to len pomohlo lebo nám pekne vyčistilo parčík pred akciou. Ochotní kolotočári nám hneď posunuli najvšemocnejšie mopy na odhrnutie vody z parku a zhruba pol hodinu po tejto spŕške sa začalo jazdiť.

Jazdci boli rozdelení do 2och kategórií chillers a killers a dokopy sa prihlásilo 27jazdcov. Masíčko na grile rozvnoniavalo parkom a Burritko sa ujal mikrofónu. Na mieste bol aj Streetlife x Junkride stánok, kde ste si mohli zakúpiť naše nové spoločné triko priamo k tejto akcií.

Chillers jazdilo nakoniec iba 5chlapcov ale bolo to vcelku vyrovnané. Dali si každý 3 jazdy a ten najlepší vyhrával. Miestny mladý killa si jazdil naozaj pekné grind kombinace ale meno mi uniklo, sorry bro. Vyhral to Andrej Szabo s jeho čistými jazdami plnými základných tríčkov křižom krážom po parku.

Killers si dali kvaldu aj finále a boli rozdelení do skupín po 5. Každí po 2 jazdy stým, že tá lepšia sa počíta. V tejto kategorií už začali padať poriadne zveriny a zúčastnili sa jej jazdci hneď z 3och krajín - SVK, CZ, HU. To, čo kto hrotil nebudem rozoberať do detailov lebo toho bolo naozaj na jeden report až moc. Všetko podstatné uvidíte vo videu ale pár vecí z finále by som rád rozobral.

Piate miesto bral domáci Oida Flamík, ktorý si dával svoje klasické manuálové lajny cez celý park. Zabil aj vysokú 360 z dopadu funboxu až na placku ale v nabitej konkurencií ani takýto masakrík nestačil. Veľkým prekvapením pre každého bolo určite jazdenie Radka Václava. Bolo vidieť, že chalanisko veľa jazdí a sypal tam jednu barspin kombináciu za druhou. Bohužiaľ mu nevyšiel last trick a tak bral 4.miesto. Tretím skončil pardubický streeta Tom Tydla, ktorý dostal z kvaldy divokú kartu a vo finále ju bravúrne využil. Čisté jazdy plné technických grindov typu luc-e 360, ice easy ale hlavne banger na záver v podobe fullspeed 5050 do mega gapu s hardom! Vrieskali sme extrémne to vám povím!

Stálica a legenda maďarskej scény Viky Bako má už nejaký ten contest za sebou a tento park mu rozhodne sadol. Jednoznačne najlepšie využitie celého coursu, transfery, polety, grindy a jednoducho všetko čo má v top jazde byť. Na záver mega ice stall na zábradlie bazénu na prvú! Čávo jazdí ják pán v 35tich, rešpekt pre teba Viktore! Som moc hrdý na to, že prvé miesto ale patrilo úplne niekomu inému a to mojmu houmiemu Marekovi Vŕablovi, ktorý opäť dokázal, kto u nás prudí najväčšie veci. 180whipy na prvú, double bára, trucky, rôzne grindy a na záver highlight jamu bar do gapu cez pyro a dopad do icu do sklonitej časti. Šialenost aká u nás ešte poriadne nepadla a vec za ktorú, by sa žiaden pro jazdec nemusel vbc hanbic.

Po tomto nabitom finále nám už neostalo nič iné než to všetko vyhodnotiť a pomaly sa presunúť na afterku, kde sa zas diali extrémne veci...
Díky moc všetkým, ktorí dorazili. Ďakujeme lokálom hlavne Rajzovi za extrémnu výpomoc ohľadne všetkého, díky Junkride za podporu, díky všetkým jazdcom, ktorí aj napriek zlým predpovediam neváhali a dorazili kuknúť. Vidíme sa najbližšie v Žiline 17.6. na pokračovaní úspešného Crewo x Streetlife Jamu a video čakaj do 2och týždňov bráško!

Foto by Denis Kramár / Maker Konko

Viac fotiek nájděs na junkride.sk