Budapešť Trippin vol.2 report

Budapešť Trippin vol.2 report

Minulý víkend sme navštívili našich južných susedov v Budapešti a diali sa opäť veľké veci! Výlet nám trošku skomplikovali dvaja chlapci, ktorí to pár dní predtým odmietli a bohužiaľ sa nám nepodarilo zohnať náhradu. Nakoniec sme sa v počte 7 riderov - ja, Štajnis, Pružinka, Kenedy, Madro Vrábel, Rasťo Buchta, Pepo Diblík a na 2och dodávkach, vybrali do tohto úžasného veľkomesta.

Ubytko sme mali poriešené klasicky v Mandarin hosteli a klasicky sa nám cesta domotala jak mohla. Po príchode do Budapešti, sa o polnoci Rasťova dodávka zasekla vo východe z garáží a trošku mu odjebalo dvere :D Po 10 minútach bezmocného cúvania, smradu pridretej spojky a zobudení celej ulice sa nám podarilo dodávku vytiahnuť a odparkovať bokem. Odniesli to bočné dvere, ktoré sme cca o pol 2 ráno konečne nahodili a mohli sa zavreť. Jediná haluz bola, že sa ale nedali zamknúť a tak tam Rasťo 3 dni parkoval s odomknutým autom. Aby to nestačilo tak si na platenom mieste zaplacil len 2 hoďky a zvyšné dni tam bez problémov stál zadarmo. Šťastena rozhodne stála pri nás!

Prejazdili sme vlatne 2 plnohodnotné dni, kedy si každý natočil nejaký ten klípek do BardeBokem dvdčka. Pátek sme začali samy obiehať spoty na slepáka a prepojili to decentnou turistikou. Poobede sa nás už ujali extrémni frajeri Viktor Bako a rumun Lazar Hunor. Tí nám od tejto chvíle spríjemňovali celé dni nekonečne pozitívnou energiou a mocnými vtípkami. Večer sme už len chillovali, keďže sme za tento deň našlapali naozaj nechutný počet km.

Sobotku nás lokáli zobrali do Budapešti - district 16, kde nikto z nás neveril vlastným očiam. Nekonečné množstvo railov všetkých veľkostí a druhov. Tu začali padať už naozaj seriózne vraždy a bangre pribúdali ako po masle. Najviac sa vyndali Pepo Diblík s Marekom Vráblom, ktorí poslali ultra prehnané veci. Nebudem menovať, nechajte sa prekvapiť v dvdčku :)

Na záver by som sa chcel poďakovať všetkým, ktorí sa zúčastnili tohto aj keď rýchleho ale o to brutálnejšieho výletu. S/O to Viktor and Lazar for the best spots and great vibes all the time! Budapešť doporučujem každému streetovému riderovi a rozhodne je to dosť podceňované mesto. Keby vo svete vedeli čo sú tam za spoty, tak sa tam striedajú svetové teamy ako v Barce. Oslovil som aj ostatných zúčastnených nech sa vyjadria k tripíku, takže slovo prenechávam už im!

Kenedy: Najviac som precítil jazdu na dodávke. Jazdiť po centre Budepešti na 5metrovej dodávke je celkom haluz. Neraz sme prešli na červenú :D. Budapešť je strašne krásne mesto plné dobrých spotov. Je krásne pozerať sa nato, ako bmx life zjednocuje ľudí. Thanks 

Štajn: Posledný trip do Budapešti proste splnil čo mal... Dobrá zostava, kvalitné klipy, noví homies a zážitky. Bmx life je najviac lajf

Vrablis: Bolo super až na Rasťove dvere...


Pružinka: Dosť mega veľa zážitkov sme zažili za mega málo dní...bola škoda, ěe Rasťova dodávka nesplnila účel, na ktorý bola povolená a tým pádom s ňou boli nezabudnuteľné problémy. Ale ako bolo moc super, že za tak krátky čas sme mohli vidieť snáď polku Budapešti, vidieť baro do icepicku a ďalšie podobné bangre, ktoré sú v našich končinách nevídané a tým pádom sme mohli furt vrieskať a tešiť sa z úplne najkrajších bmx okamihov!

Pepo Diblik: Budapešť tripek máme za sebou a ja se díky streetlifcrew zase po roce mohl podívat za hranice naší krásné zemi. Byl jsem nejdříve nervózní jak mě typci přijmou mezi sebe, není to jednoduché zařadit se do tak rozbehnute party. Hned po ceste do Budapešti se moje obavy rozplynuly a mohl jsem si užívat velmi zajímavý příjezd do rozsvíceného, obrovského a krásného města. Příjezd na hostel byl už trochu zajimavy. Rasto trochu odřel dodávku a nějakým záhadným způsobem vysadil dveře z pantů haha. Velká pecka v jednu rano. Páteční den byl super. Rychlá snídaně, pivko, zeleninová cigaretka a do města na spoty. Ze začátku nám to šlapalo krásně klip za klipem. Asi kolem jedné jsme měli sraz s Viktorem Bakom a typkem jménem Lazar Humor. Pak už to bylo jen o cyklistice. Kluci nás brali na mikro bedny a felacke ostrůvky které byly fak daleko od sebe. Samozřejmě jsme měli i problémy s policií ale stihaly jsme vzít nohy na ramena. Po uslapanem dní jsme ani neměli náladu na nějakou party tak jsme poladily pár pivek na pokoj daly nejakou zeleninku a vklidku se vyspaly na druhý den.

Sobotu jsme měli pomalejší rozjezd. Obchod, pivka, zeleninku haha, super obidek od ludiska díky brasko a razilo se za Viktorem na určené místo. Kde jsme se trochu protahly a vyrazily na sídliště s hnědými zábradlími. Po ceste jsme se zdrželi u wallrideu. Po dvou prasklých duších a Kennedyho serkovani jsme mohly pokracovat. Na sídlišti se zabijelo! Ještě aby ne, takových možnosti jsem po kupě asi ani neviděl grind vedle grindu. Zábradlí jaky si jen přeješ byla to sila. Nakonec jsme se zasekly na příjemným reilku. Kde Marko zajebal! Respekt brasko! Poslední trik patřil Rastovy na triplkink reilu a muselo se jet na hostel kvůli dešti který nás dohnal tak v půli cesty. Na poslední křižovatce jsme se rozloučily s průvodci a valily na hostel. Plán byl jasny. Umejt a na party do parku v centru ale pocasi se nechtělo umoudrit a tak jsme koupily lahvinky v samosce a dojebali jsme se na hosteli s kulecnikem, fotbalkem a pingpongovým stolem, takže super party haha. Ještě bych malém zapomel, že v Maďarsku se moc nekrade. Na jednom za spotu jsem zapomel iPod na trávníku hned vedle vhodnicku. Bylo jasné, že je stracený. Nedalo mi to a v neděli ráno jsem přemluvil ludiska, aby jsme se tam podivaly. Po snídani, pivkach a zeleninkach jsme se vydaly hledat. Bylo to neskutečné štěstí když jsem tam o půl jedné odpoledne přiběhl a našel ho. Hodina cesty navíc ale stalo to za to. Po té už jsme nastavili navigaci zpět domů a museli se rozloučit se super městem plným dobrého jídla, pivka, památek, micinek, spotů a zážitků. Urcite doporucuji kezdemu se tam podivat a to ne jenom kvuly bajkovani.Velký díky patří Viktorovi a Lazarovi za doprovod a hlavně celé crew se kterou sem jsi to hrozně užil. Díky a brzy na viděnou.