Street Jammin Košice fotoreport & video

Street Jammin Košice fotoreport & video

Po stovežatej Pražke sa presunulo druhé kolo série Street Jammin do slovenských Košíc, kde sa opäť zišla veľmi pekná streetovo ladená banda a odjazdil sa v skutku nádherný jam. Všetko to vypuklo 22.júla, kedy sa v tomto meste stretli riders hneď z 3och krajín a zmerali sily v streetovom jame po top KE spotoch o celkové prizemoney 220e a nejaké tie vecné ceny od nás.

Odštartovali sme to zhruba okolo 13tej hodiny pred magistrátom mesta Košice na rozsiahlom plácku, obsahujúcom triple setové schody a zaujimavú plošinku z mramoru, ktorá sa dala luxusne grindovať. Hneď od začiatku padali riadne husťárny a nebolo ľahké vybrať tie najväčšie pecky.

Pavel Tenčík okamžite vytiahol 540ku zo schodov a manual 360, čo nakoniec ešte obohatil luxusným wallom do fakie na spote, kde by veru hocikto nerobil len tak túto vec. Zaslúžené lóvaše mu pristáli do ruky ale to nebolo zďaleka všetko. Z miestnych spomeniem určite Patresa, alkokralisa, za precítený nose cez celú plošinku a Matúša Andrejovského za fakt tlstý manual 360do dropu!

Ten, kto ale skutočne ovládol tento spot, bol Víťa Kácha. Najprv predviedol ukážkovú streetovú sérečku na klasika a zavŕšil to first try triple ledge ridom dolu divokou zídkou. Všetci vrieskali a Košičania neverili vlastným očiam. Money in da house pre Káchu!

Po vyhrotenej session bol čas na presun. V pláne bol jeden dlhší downrail no nespĺňal kritéria zúčastnených a tak sa za neho v momente našla náhrada, v podobe nižšieho down railu z osmičiek. Tu sa v momente rozpútala vyhrocená session plná rôznych grindov a kombinácií.

Dávid Lázár prekvapil hneď od začiatku, keď začal namiesto railu využívať hlinený bank popri a poslal z neho condora aj luxusný one foot tábel. Víťa posielal jeden grind za druhým, Piga sa učil manuál z grindu, začo po pár pokusoch zožal veľký piskot a musel stým prestať :D Big boy Igor K aka Tlstý Ivan známy ako Tristan vyduchcil uprail do hardu, no najviac to zabili Pablo Tenčík s Tukabelom. Vráblis najprv načisto bar do icu, na čo v rýchlosti odpovedal Pablo icepickom do bárka, obidve kombá dole railom.

Ľudia si opäť kus zavrískali a čakal nás veľmi príjemný zjazd do mesta v plnej rýchlosti. Všetci si to do maxima užili a zamierili na vysoké schody za kúpaliskom niekde v centre. Každý zo schodov mal zhruba pol metra na výšku a bol to tým pádom ideálny spot aj pre menej odvážnych jedincov.

Opäť klasickí skilleri z TBB pozabíjali masaker komba ale pojazdil aj taký Richie zo Sedmy s jeho backwards feeblašom alebo Anton Blinoff s fakie whipom. Rozdali sme ďalšie peňážky a pomaly sa cez mestský park vydali k tým najväčším spotom tohto dňa.

Cestou si jazdci pofotili fakt pekné centrum Košíc a viacerých ľudí toto mesto dosť prekvapilo, samozrejme v dobrom. Niet sa čo diviť, Košice majú svoju pohodovú atmosféru a originalitu. Po týchto sexy rozplývačkách nad pekným námestím, prišiel na radu spot iba pre vyndaných bláznov.

Bol som moc zvedavý, kto na tomto ťažšom spote čo zadelí ale to čo sa dialo, som fakt neočakával. Rozprúdil to Víťan prudkým smithom a feeblom na easy. Do toho sa OG Marek Kočvara, ktorý po pol roku sadol na bike rozbehol a poslal z extrémneho dropu crankflip! Nikto neveril vlastným očiam a všetci šaleli. Na 5.pokus!! áno 5x to tam skúšal a vždy mu to len trošku podkĺzlo, to nakoniec dal a tešil sa zo zaslúženej odmeny. To ale nebolo všetko lebo highlightom tohto spotu bola Tristanova over 180 cez mega railhop do gapu až na chodník za tým. Brutaliiiiitaaa najhrubšieho zrna!

Po týchto extrémnych masakroch sa ukončila štafeta crazy spotov na predposlednom mieste, ktorým boli staré známe 15ky schody spolu s railom na pravú stranu. Väčšina ľudí si urobila pohodlíčko aby videla dobre na 2och bláznov, ktorý sa hneď štverali hore. Víťan s Vráblisom obľubujú podobné setupy a každému bolo jasné, že padnú veľké veci.

Víťa si najazďoval switch 5050 grindy až kým tam z čista jasna poslal ultra čistý switch hang na prvú!!! Odpadávačky, nechápačky a do toho sa Madrito rozbehne a urve 360ku! Na tretí pokus tuším načisto a bolo jasné, že tento deň sa navždy zapíše do histórie svk bmxu.

Na záver dňa sme si dopriali to najluxusnejšie čo momentálne poskytujú KE ( keď nepočítame Alejovú ) a to Kultúrpark. Miesto, ktoré vzniklo v období, kedy boli KE európskym mestom kultúry, je presne to čo každý jibber potrebuje pre svoje nekonečné potešenie. Veľké drevenné pódia s Lkami po stránach ti zaručia naloženú grind session.

Pohrotili sa ešte nejaké kombíčka a uzavreli sme si tento skvelý pojazd. Zúčastnilo sa ho necelých 50 jazdcov, čo je úplna lahoda a ešte raz všetkým zúčastneným ďakujeme! Veľká vďaka aj TBB za spoluprácu, lokálom za zorganizovanie celej tejto parády a hlavne bmxu, že nám stále prináša takéto okamihy do našich životov!


Vidíme sa budúcu sobotu 2.9. v Krakowe na 3.kole Street Jamminov!

Photo by @emetphoto & Video by @streetlife_crew

Street Jammin Košice 2017