Berlin Trip fotoreport

Berlin Trip fotoreport

Tento rok ste si určite všimli, že máme za sebou nespočet výletov aby sme konečne dotočili naše tretie dvd s názvom BardeBokem. Navštívili sme rôzne krajiny a pozbieralo veľmi veľa zaujímavého materiálu, ktorý neustále dopĺňame. Na september sme mali v pláne posledný veľký trip do Splitu.

Predpovede ale nehlásili žiadnu slnečnú erotiku ale práve opak - dážď. Na poslednú chvíľu sme teda začali uvažovať kam vyrazíme na náš posledný trípek a po viacerých doporučeniach sme vybrali Berlín.

Ten je vzdialený zhruba rovnako ďaleko od Prahy ako Bratislava, takže nebolo nad čím viac váhať a 8.septembra sme vyrazili smer toto naložené multikultúrne mesto. Zajednali sme 3dni pred odchodom apartmán cez airbnb pre 5tich ľudí ale ako už sa bohužiaľ stáva zvykom, jeden z riderov nám to deň pred odchodom odmietol.

Nakoniec sme teda v zostave Kiko Kmeť, Tristan, Pepo Diblík a ja, vyrazili mojím autom za novým dobrodružstvom do pre nás úplne neznámeho Berlína. Dorazili sme tam nejak večer, no hneď po príchode nás život otestoval ako sa patrí. Týpkiňa čo vlastnila byt bola mimo Berlína a nechala nám kľúče v jednej kaviarni. Tá bola ale bohužiaľ zatvorená a tak sme museli začať zháňat na prvú noc niečo iné.

Nabehli sme do najbližšieho hostelu, no tam od nás pýtali nekresťanské lóve a tak sme radšej prespali prvú noc v aute. Keďže ale každý správny bmx rider je v srdci punkáč, zvládli sme túto skúšku ohňom bez problémov a nasledujúce ráno konečne vychytali kaviareň otvorenú a vyzdvihli si kľúče.

Apartmán, ktorý sme mali k dispozicií na týždeň bol veľmi príjemne zariadený a dostatočne veľký na to aby sa tam kľudne ubytovalo 6ľudí a pri tom sme tam boli len 4 :) Po ubytovaní sme dali klasicky kávičku ako každé ďalšie ráno a vybrali sa jazdiť.

Boli sme v Berlíne vlastne od piatku do ďalšieho piatku a z toho nám asi 4dni pršalo. Hneď ten prvý deň bola ale obrovská chuť jazdiť a tak sme si vygooglili kryté miesta a začali ich obchádzať.

Hneď prvú sme navštívili betónovú plazičku pod mostom, kde sme stočili krátke insta vidko, ktoré ste mohli vidieť minulý týždeň. Deň sa ale zďaleka nekončil a veľkým lákadlom bola novo vybudovaná NikeSB hala.

Táto hala spĺňa všetky novodobé trendy a je určená hlavne pre streetové jazdenie. Ak by to pre teba nebolo dostatočným lákadlom, tak tu nájdeš aj ozrutnú vertku a minirampu. Všetko je kryté a teplota je vo vnútri tak ideálne na tričko. Táto hala je prístupná pre bmx iba každú sobotu od 17-24h. Rozbehla sa tu krutá session, ktorú nebudem rozpisovať pretože sme tu natáčali promíčko na nové triko a čoskoro to uvidíte venku.

Po zvyšné dni síce pršalo tiež ale vždy sme počkali a následne potočili aspoň pár klipov. Behali sme po uliciach na vlastnú päsť a tak sa nám aj stalo, že sme jeden deň nenašli skoro žiadny spot.

Díky bohu iba jeden deň lebo po tie zvyšné sme nestíhali chápať čo všetko v tomto meste je. Pojazdili sme aj veľa spotov, ktoré ste asi v žiadnom videu nevideli a máte sa rozhodne načo tešiť. Poprvýkrát sme točili aj za úplnej tmy a bol to ťažký masakrík.

Riderom tripu bol rozhodne Pepo Diblík, ktorý nezaháľal ani jeden deň a furt niečo natočil. Nebolo to len niečo, zakaždým tam posielal samé bangre a väčšinu z nich na switch! Big up kámo a za klipy patrí pochvala určite aj ostatným.

Kto zažil Streetlife tripy tak vie, že to nie je len o jazdení ale aj o celkových zážitkoch a ťažkých parties. Tie sme si na tomto výlete išli vo veľkom štýle, či už to bolo v uliciach Berlína alebo v kuchyni nášho bytíku, nudiť sme sa veru nenudili.

Jeden večer sa nám podarilo zoznámiť s miestnym týpkom Andreasom, ktorý býval doslova oproti nám. Ten nám výlet spríjemnil extrémnym štýlom. Vďaka nemu sme sa dozvedeli kopec historických informácií o tomto meste a videli miesta, ktoré ti ako návštevníkovi nesmú uniknúť.

Berlín je oproti Prahe ťažko popredu úplne vo všetkom. Majú tam napríklad zaujímavú vychytávku, kedy sa cez appku zaregistruješ a následne si môžeš za poplatok požičiavať rôzne autá a ľubovoľne s nimi jazdiť po Berlíne. Funguje to štýlom, že si cez tú appku vyhľadáš najbližšie auto k tvojej lokalite, príde ti PIN, ktorý iba pri aute zadáš, to sa odomkne a môžeš jazdiť! Firma cez ktorú sme to riešili my mala iba bmwčka a minička a tak sem zvolili 2kové BMW v cabriu a vozili sa 2h po nočnom Berlíne!!

Nezabudnuteľný zážitok, za ktoré patrí obrovská vďaka Andreasovi. Tento večer bol snáď najepickejší pretože v polovici večera nám náš 40ročný fella oznámil, že má narodky. Najprv sme zablúdili do podniku, kde sme boli snáď jediný bieli a zakončili to pred nejakou pizzerkou.

Tu sa stretli miestni gangstaz, cez JBL reprák vypeckovali kvalitné tracky a začalo sa oslavovať. Nechýbalo nekonečne pív a freestyle rapy naživo. Spoznali sme brutálnych ľudí, ktorých v Československu asi ťažko stretneš a užívali si to do maxima.

Ďalšou vecou, ktorá mňa osobne veľmi zaujala je Berlínsky múr. Extrémne veľa streetartových obrazov s veľmi hlbokýmí myšlienkami. Pri sledovaní toho všetkého som len tajil dych a predstavoval si aké to v tej dobe muselo byť.

Triky, ktoré popadali nemá vôbec zmysel rozoberať lebo všetko uvidíte v jednotlivých profiloch BardeBokem. Stočili sme zhruba 20 kvalitných klipov za tú dobu čo sme tam boli a rozhodne sa sem budúci rok musíme vrátiť znovu.

Zážitkov a situacií, ktoré sme tu zažili za jeden týždeň je tak veľa, že by sa to nevošlo ani do troch reportov ale ten najväčší zo všetkých sú ľudia a ich správanie. My, zvyknutí na nekonečnú negativitu a nasratosť, ktorá vládne v Československu sme boli pri každom stretnutí s miestnymi veľmi prekvapení. Ľudia tu proste cenia, že jazdíš na bmxe, že si točíš klipy a nikoho nič iné netrápi. Nespočet z nich sa pri nás zastavilo, prehodilo pár slov, spravilo si fotečku a šli ďalej. Neriešia sa tu zbytočné sračky ako v zamindrákovanej Prahe a človeku sa ani nechce veriť, že to niekde môźe takto fungovať.

Na záver sa chcem poďakovať všetkým zúčastneným za nezabudnuteľný týždeň plný rôznorodých okamžikov, ktoré mi otvorili oči a dali veľa do života. Bol to pre mňa najviac poučný výlet a budúci rok to istí Berlín znovu! Vy sa pripravte na 22.12. že v Klube za Rampami odpálime obrovskú premiéru nášho dlhopripravovaného dvd s názvom BardeBokem!! Verte mi, je sa načo tešiť a dúfame, že to konečne pozdvihne úroveň svk bmxu a rideri začnú tento šport brať serióznejšie a začnú točiť a cestovať omnoho viac než doteraz. Bmx je lifestyle, ktorý ti prinesie všetko čo potrebuješ, pokiaľ to robíš od srdca a venuješ tomu svoj čas a chuť!

Peace