Slovakia tour vol.2 report

Slovakia tour vol.2 report

Po minuloročnej skvelej SVK tour sme ani chvíľu neváhali a chceli si tento naj okamžik zopakovať. Termín bol naplánovaný pol roka dopredu a bolo jasné, že začneme na druhom kole Street Jamminov a to v Košiciach.

Akciu nebudem rozoberať nejak extra do detailov ale poviem vám, že toto SVK ešte nezažilo. Náklad nákladov a kto nebol nech si ide rovno vykopať za barák hrob lebo prišiel o extrémne naložený street jam. Veľmi sa mi pri tom páčilo, že to nebolo len o jazdení TBB party ale aj svk killaz ukázali neskutočné paľby a celý deň padali samé bangre! Najviac sa vyndávali určite Víťan, Pavel Tenčík, Tristan, Marek Vrábel a Marek Kočvara. Video už čoskoro uvidíte na Digbmx webe ale to najlepšie si jednotliví jazdci odložili do svojich partov.

V Košiciach sme sa tento rok zdržali o čosi dlhšie ako minulý rok. Vedeli sme, že tu na nás čakajú ultra luxusné spoty a dobre sme urobili. Ubytovanie nám pošéfil veľký pánko Matúš Ž. začo mu posielam obrovské Ď.! Jeho chatka s grillíkom sa zmenila na 5dní na hostel bmx riderov. Pravidelne sa tu odohrávali bujaré večery, kedy sa dymilo osto-šesto a kecalo až do rána.

Čo sa týka spotov v KE tak jednoznačne si urobte výlet. Je tu toho toľko, že sme to za 3 ďalšie dni ani len náhodou nestihli prebádať a pribudli nám fakt veľmi pekné klípky do BardeBokem. Touto cestou zdravím celú CAV crew a mega moc díky za všetko vám aj všetkým košičanom na čele s právnikom Platesom.

Počas nášho pobytu v tomto krásnom meste nás jeden deň sklamalo počasie a všade pršalo. Miestni navrhli Miškolc vzdialený zhruba hodinu a pol od KE. Tak sme sa tam ako králi vydali takým štýlom, že sme dorazili až o 17h a tým pádom toho moc nestihli. To čo sme ale videli, sme absolútne nepobrali lebo v Miškolci su táke spoty, že dovidenia. Čo to sa potočilo a duchcili sme to späť na chatku.

Inak čo sa týka zostavy tak tá sa počas celého priebehu neustále menila. Furt niekto pribúdal a odchádzal. Výletu sa zúčastnili Štajno s Kenedym z Ilavy, Kočvarko zo ZA, Tristan s Kmeťom z Ivanky, Tukabel so mnou a staffordkou Lilkou z PN, bratia Valentovci a kopa ďalších svk bmx riderov...

Po KE sme si dali 2 dni Prešov, kde sme sa tešili na už známe spoty z minulého roku. V tomto meste ale nešla moc karta a moc sme toho nepotočili. Spali sme u Jakuba Lejka na farských záhradách v stanoch. Díky moc tomuto týpkovi za nocľah!

Pôvodne sme mali ísť na tento trip na dvoch vanoch, mojom a Ďursonovom. No bohužiaľ Chrysler zapálil a tak sme v KE prekecali OGho Rozeka aby zobral malý Citroenis, nabral KE homieho Patresa a vyrazil s nami. Vďaka nemu sa mohli zviezť ďalší členovia našej partie a neskutočným štýlikom nám chalanisko pomohol, díky bro!

Práve Rozey vymyslel nocľah na ďalšiu noc. My sme najprv chceli hrotiť Kalameny ako aj minulý rok, no Pitr prišiel s Teplým Vrchom a tento nápad sa hneď ujal. Presun k nemu krásnou slovenskou krajinou bol zážitok a samotné miesto nemalo chybičku. Ubytovanie v stanoch, v spacákoch a kade tade kde sa dalo. Ráno budíček a paddleboardovať na jazero, ktoré malo veľmi príjemnú teplotu. Toto bol silný nákladík na ránko a kľudné plavenie sa samozrejme zvrhlo v ostrý boj o prežitie :D Díky moc Lukášovi Oroszovi za toto spestrenie celého výletu.

Posledným mestom na točenie bola BBystrica, kde nás už očakávali Viktor Novák spolu s Kaktusom. Bohužiaľ jak naschvál začalo pršať a tak sme čakali kým to všetko vyschne. Nakoniec nám prialo a podarilo sa potočiť ešte veľmi pekné zábery. Spanie poriešil Viky pri jeho step-upe, ktorý má v nádhernom lese nad Bystricou. Výhľad jak oči a klasická alkojízda až do vypnutia.

To už sme mali pred sebou posledný deň aka sobotu a smer Bmxshop cup v Nitre. Nikto od toho nemal žiadne extra očakávania, keďže organizačná úroveň v Seredi bola na bode mrazu. Nechcem rozvíjať nijaké hejty ale myslím si, že čo sa týka akcií tak toho máme za sebou na SVK zo všetkých najviac a toto bola iba čistá komédia. Všade na internete sa všetci tvária ako bolo super ale nebolo. 2 repráčiky na baterky, ktoré nebolo nijak extra počuť, nestreetová porota a hlavne žiadne promo akcie. To sú veci, ktoré by sa mali určite do budúcna zmeniť.

To ani nehovorím o celkovom poradí, kedy víťaz Radko Václav využil tak 5 prekážok v parku stým istým trikom a popritom mu stihla aspoň pár krát padnúť noha na zem. Schválne som to sledoval a bol zvedavý ako to vyhodnotia. Štajno, ktorí zadelil najlepšiu jazdu vo finále zo všetkých nebol ani medzi prvými troma :D  Chlapci keď chcete niečo robiť tak to robte poriadne a nie len tak ,,aby niečo bolo,,! Chce to úroveň a organizáciu a nie toto. Radšej spraviť jedno poriadne kolo ako 4 zbytočné akcie. Aby som toľko nekritizoval tak pojazdili sme aj tu celkom dobre a gratulujem Kenedymu k zaslúženému 3.miestu!

Posledný večer tripu bol čas osláviť toto dobrodružstvo a tak sme to zakončili na PZMKu, kde sa klasicky jazdilo až do nočných hodín a zapíjalo veľký počet nových klipov. Touto cestou sa chcem všetkým zúčastneným poďakovať za super výlet, vynikajúcu atmosféru. Riderom tripu bol jednoznačne Tristan s top európskymi klipmi :D Veľká vďaka všetkým ľuďom čo nám pomohli a na záver iba dodám, že už máme ofiko termín na premiéru nášho DVD a bude to 22.12., do tretice kde inde než v Klube za Rampami! Tešíme sa a ešte raz díky moc všetkým, bmx na Slovensku jede bomby!!