Ilava DIY jam report

Ilava DIY jam report

Už týždeň pred jamom bola predpoveď počasia veľmi priaznivá a my sme len dúfali že sa nepokazí. V sobotu sme sa prebudili do krásneho letného dňa. Dali sme raňajky, kafe a zamierili k Lidlu. Tam už sa vo veľkom vykladali kolá z áut a začala klasická warm up sesh na patníku. Padlo pár jibingov, Gabson sa tiež pár krat vypol, nakúpili sa zásoby, a okolo jednej sme usúdili, že už sme asi finálny gang. Napočítal som zhruba 30 bikerov. Hlásime odchod na prvý spot a čaká nás celkom savage presun po privádzači na diaľnicu.

Na spot prichádzame bez ujmov na zdraví a keďže je to real ilavský jam tak tridsať týpkov začne prehadzovať kolá cez plot a začína sa shredit spot vzdialený asi len 20 metrov od spomínaného privadzaču. Aby som nezabudol ,tak jeden mladší týpek prehodil bike cez plot štýlom, že mu tam zostal zakliesnený a nebyť Kennedyho tak chalanko ešte asi doteraz oberá bmxku z plotu. Ok vráťme sa k spotu. Bola to zídka a dvomi hranami za sebou. Odišlo sa tu naozaj dosť pekných sériek. Kennedy dal fifty many 18 bw feeble a po pár pokusoch odchádza feeble many ice 18 easy. Tomáš Bago vymyslel feeble do 5o grindu na rail a vrátil to do smithu. Asi najviac prebil Pružinka s jeho 18 fifty bw manuál fifty fullcab a potom sérku zopakoval ale na koncil dal z fifty ešte cab many 18. Rozdávanme ceny, prehadzujeme kolá a mierime na další spot.

Tým bola asi najznámejšia ilavská tehlová zídka. Tu sa týpek pokúšal celu zdolať unluc-e grindom. Len podotýkam že to chcel odísť do žihľavy a že sa neraz pekne vypol. Z odídených trikov sme mohli vidieť 18 bw cab od Riša, fullcab od Tristana, ja som dal fakie no hand, Patrik Rosa sw feeble 18 fast plant up a cab dolu. Najlepších odmeňujeme a presúvame sa na tretí spot. Je to pódium zložené z bangu piatich schodov a múriku. Tu sa chalanom v takom výpeku až tak nechcelo, no nakoniec sa to rozbehlo. Tomáš pekný dal kickflip a many do bára, Bago half cab gap až na cestu,Kennedy trojku a najviac zabil Rišo s jeho legendary x ridom do jedničky a 18 barom až na cestu.

Presúvame sa na posledný spot v meste. tu sa najskôr jazdila zatočená zídka prerušená mikro rampou. Opäť Rišo a jeho x ride tentokrát do trojky, Kennedy feebluje zídku naskakuje do rampy a manuáluje do jedničky. Druhá časť spotu sa skladala z okrúhlej manuálky uprostred radu lavičiek. Tu svoju techniku ukázal Pružinka keď to vyskočil cabom do manuál trojky. Juraj (thrasher) jumpol lavičku jednickou a kopol fakie kickflip. Odmeňujeme, presúvame.

Poslednou na rade bola ilavská DIY plaza, ktorú určite všetci poznáte z videí. Tu si každý našiel to svoje. Po asi hodine jazdenia sme si tu vyhlásili ešte bh contest, long jump a best trick na zábradlí. BH a long jump sa išli z doublepegu. Vedel som že táto disciplína bude zaujímavá a presne tak aj bolo. Pružinka skákal asi po 50 cm z crooku, čo som absolútne nechápal. Nakoniec sme zostali poslední traja, Migo, Kennedy a ja. Mne sa podarilo preskočiť latku až na vrchu BH metru. Nasledoval long jump, na ktorý už nemal žalúdok každý, no taký Palko Kotlas sa toho nebál a zaslúžene to vyhral. Čas ( otváracie hodiny Lidlu) nás začal tlačiť a tak prebehol posledný jam. Rišo odchádza Luc-e do barspinu a jedničky, potom naozaj čistý bar fifty hard. Tomáš Pekný fakie predátor, Kennedy ride do tobogánu a do jedničky. No a šampión techniky Pružinka zaprasil ice over sw fifty easy 18 a jeho banger sw 18 sw bw crook cab ice 18 hard. Vrieskame a odmeňujeme.

Po dohode s radou starších vyhlasujem jamerom dňa young Segala Kennedyho. Gratulujeme. Nasledoval presun do obchodu a afterka v lese. Z tej by som podrobnosti radšej nechal len pre početných zúčastnených. Verejnosti môžem povedať že bola skvelá a dosť ilavská.

V mene celej Streetlife crew ďakujem všetkým zúčastneným. Naozaj sa tešíme z takej početnej účasti. Špeciálne diky pre Kennedyho, Miga, Abeho a Pruzinku za pomoc s prípravami. Dúfam že sa vidíme aj o rok. Ilava horela!

Štajnis