Brickyard Jam report

Brickyard Jam report

Náš vypimpený spot čakal dlhú dobu na tento deň, kedy oficiálne otvorí brány širokej verejnosti a jazdci okúsia spot, na ktorom sme makali zhruba rok a pol každý deň po práci aby vzniklo miesto, ktoré má extrémny vibe.

Majiteľ tohto spotu a iniciátor celého projektu Josef Diblík sa pekne nachystal na otváračku. Nie je zvykom aby všetci čo prišli mali celý deň zdarma pivo a jedlo. U Pepka na záhrade tomu tak bolo. Objednali celé prasa, ktoré tam jeho tatko poctivo griloval celý deň a ľudia spokojne papkali

Kúsok od prasaťa bola pípa, kde si mohol každý neobmedzene čapovať vychladené pivenko. K tomu ešte každá Pepova babka doniesla plný pekáč kolácov, nechýbalo ovocie a samozrejme aj nejaké to nealko. Musím uznať, že podobný servis som nikdy nikde nezažil a bol to extrémny luxus. Josef tu k tomu všetkému oslavoval narodky, takže pohostením nešetril.

Čo sa týka samotného Brickyardu, tak skoky sú v top kondícií. Ráno sme ich trošku šejpli a potom už len podľa potreby celý deň kropili aby uniesli nápor jazdenia. Josef tu s lokálmi dostaval ešte finger skatepark navrchu prvej lavice a zabudoval do cesty rail. Spot ako oči, ktorý treba naozaj okúsiť, skoky príjemné a hlavne určené pre všetkých.

Podľa tohto všetkého by si človek povedal, že to musela byť skvelá akcia, čo aj bola ale bohužiaľ došlo extrémne málo jazdcov. V tento samý deň boli aj ďalšie Jamy v CZ a je možné, že aj kvoli tomu bol počet jazdcov cca 10. Veľmi nás zamrzelo, že z našej crew sa na to všetci vykašlali a nepodporili, mega škoda chlapci...

Za to divákov prišlo fakt veľa a bol tam skoro každý člen Pepovej rodiny a každý jeho homie z okolia. Odjazdili sa jazdecké disciplíny o najlepšiu lajnu a high air a potom nasledovali súťaže určené pre jazdcov aj divákov. Práve pri nich bola najvačšia zábava a parádne sme sa u toho zasmiali a užili si to. Moja fenečka Lila kvalitne sťažovala podmienky súťažiacim a ľudia sa smiali, priam vrískali.

Padli 2 pivné sudy a každý Josefovi ďakoval za vydarenú akcošku. Tí najlepší si odniesli vkusne pokreslenú tehlu ako ocenenie a nasledovala pohodová afterka priamo na mieste, kde všetci v kľude vykecávali a tešili sa zo zaujímavého dňa. Prvý ročník máme za sebou a dúfam, že po prečítaní tohto reportu bude účasť jazdcov na búduci rok vačšia a užijete si jedinečnú atmosféru Brickyardu.

Díky Pepko za krutý povoz a Jam!