Streetlife & TBB StreetSeries Piešťany report

Streetlife & TBB StreetSeries Piešťany report

Prvé kolo československých StreetSeries máme za sebou a tak je čas priblížiť Vám, ktorí ste sa nemohli zúčastniť, to, čo sa všetko udialo za tento bláznivý deň. Tento rok som mal na starosti opäť vybrať jedno svk mesto, kde by sa podobný Jam mohol jazdiť. Pre mňa to bola jasná voľba a vybral som moje rodné miesto Piešťany. Mnohí sa obávali, či tak malé mesto pokryje očakávania, ktoré jazdci mali ale nakoniec všetci s blaženým úsmevom odchádzali a ďakovali za super akciu.

Prichystali sme si pre chlapcov tučný program plný jazdenia a zábavy. Stretko bolo naplánované na 11h v skateparku na sídlisku Adama Trajana. Po mojom ojedinelom včasnom príchode som zistil, že na 11tu tam nie je nikto a nakoniec sme sa až zhruba okolo pol 2hej vybrali poshrediť spoty. V skateparku prebehli ľahké rozjazďovačky a šlo sa do mesta. 

Prišlo zhruba 30-40jazdcov a presun po tak malom meste bol fakt epický. Prvý spot bol klasický, nie moc prudký rail nad rajdy, ktorý môžte poznať aj napr. zo Štajnovho partu ZSTKHR, kde si dal pretiahnutý 5050condor. Spomínaný hobitko ale nemal svoj deň. Hneď po príchode totižto naskočil na rovný rail a chcel dať over, no bohužiaľ mu tam tak nejak ostalo zadné koleso a nás Štajnix letel priamo na hlavu. Pád vyzeral veľmi zle a čo čert nechcel, Jakub si zlomil kľúčnu kosť! Všetci sa porád za ním rozbehli, volala sa hneď sanitka a začiatok ako z hororu bol tu. Nechápem prečo zrovna jemu sa muselo stať niečo takéto, keď je to jeden z tých najlepších a najférovejśích ľudí čo poznám. Bráško ak toto čítaš tak ti prajem skoré uzdravenie a hlavu hore, za mesiac dva si späť v hre! Stay strong bro!!

Po tomto nechutnom páde už nikto nechcel jazdiť tento spot a tak sme prešli za Shellku, rozjazdiť sa na dlhý ledge s Lkom navrchu. Tu sa rozbehla nespútaná session, kedy padal jeden trik za druhým a ja som sa s kamerou v rukách mohol roztrhať. Padlo tu veľmi veľa kvalitných vecí, ktoré čoskoro uvidíte vo vidku. Najviac zadelil Alex Hrubý s manualom do whipu v peknej rýchlosti, Víťan so smithom do nosu a peknou sérkou feeble manual a tooth bong o parapetku malého okna. Týchto dvoch sme odmenili po 10e ale to zďaleka nebolo všetko čo tu kto nastrielal...

Session sme zhruba po 40min ukončili a presunuli sa len zhruba 20m od múriku, k jednému príjemnému nízkemu railu. Jediným problémom bola kopa piesku na dopade ale to viacerých očividne vôbec nesralo a posielali to tam jedna báseň. Madro Tukabel sa okamžite nahecoval do backwards crooku a pri druhom pokuse ho vyplo. Víťa poslal crook, hangover a pekný 5050 do gapu na cestu. Tom Carda atakoval s feeblom na raili a Čenda hneď puscil do éteru switch hang a switch ice. Človek by si povedal, že fakt kvalitné náklady, no to ešte nebolo ani zďaleka všetko! 

Bývalý hokejista Tristan mal v úmysle nevídanú vec na naše končiny. Vedľa railu bol totižto ešte jeden rovný, ktorý si najprv naskákal bunnyhopom. Potom jak to mal na istotku, si dovolil dať tento 100kg chlapec bunnyhop over rail a dopadol do 5050 dolu railom!!! Všetci v momente vybuchli a nikto nechápal túto samovraždu! Big up pre tohto blázna, ktorý sa nám v poslednej dobe moc pekne vyjazďuje! Zaslúžene bral 20očí a tešil sa z odídenej pecky a uznania všetkých ridaz.

Po tomto svetovom predstavení som sa rozhodol, že správne nahecovaných riderov zoberiem na jednu z piešťanských perlí, vysoký biely rail zhruba z 15tich. Ten bol tiež neďaleko, takže žiadne zbytočné pedálovanie a šlo sa hneď na vec. Do veľkého railu sa pustila len ostrielaná dvojka Čenda s Víťou a veru bolo sa načo pozerať!

Víťa najprv pokúšal 5050 do manuálu 180 ale povrch pod railom bol ultra krivý. Pri jednom dopade až na cestu mu len tak tak zachránil život oida Flamík, ktorý v poslednej chvíli natiahol svoj nabitý lakeť a zastavil Víťana pred idúcim taxíkom. Čenda sa stým takisto moc nepáral a po pár pokusoch tam zabil veľmi pekný ice a ľudia si mohli hlasivky vykričať. Najväčšie peklo ale vyndal Víťa, ktorý na tomto mastodonte zajebal na prvú crooked!!! V tej chvíli som myslel, že rovno vybuchnem a začali sme aj s ostatnými skákať ako zmyslov zbavení. Masaker, chalani zaslúžene pobrali ďalšie kešky a šlo sa ďalej...

Nasledoval spot, na ktorý som bol docela dosť zvedavý, keďže sme ho s Pepom veľmi radi shredili. Jednalo sa o double setové schodisko s múrikmi po boku a tie mali dokonca navrchu ešte železný povrch, takže išli jak blázen po navoskovaní. Tu už sa pridal aj smoothkilla Martin Hoza a vyslal hneď unluc-e aj luc-e grindy dolu múrom. Cardič pokúšal 5050 do hardu a Čenda si rozbehol svoju show s switch feeblom do manualu a switch feeblom do easy. Tuším tam zabil aj switch ice ale opäť najviac zakraľoval Víťan, ktorý si dal celý double ledge 5050 až z vrchu. To nebola rozhodne žiadna prdel lebo na tej najvrchnejšej časti bola za múrom asi 5m jama. Dal si to jak pán a zaslúžene zebral už svoju 3tiu 10eurofku.  

Po týchto divočárnach najhrubšieho kalibru bol čas zvolniť a prejsť na chillovejší spot, kde si zajazdí už viac ľudí. Stavili sme sa teda na úplnú PN klasiku, v podaní railu zo 7mich schodov, kde sa rozbehla triková mánia. Barspinery a hrotiči nabehli na plac a začali padať vcelku ostré sady. Najprv zadelil Marek Vrábel pekný truck a whip zo schodov, neskôr pridal aj bar over rail. Flambo cez ten istý over pustil toboggan a Šimon Čechura 180ku. Najviac tu ale zapánil Lil Chad, ktorý na požičanom biku uderil divoký nollie 180bar a pri halfcabe dal nechcene ešte aj nosemanual. Dal som mu teda desinu, nech si chlapec zaplatí dlhy a pokračovali sme do centra.

V centre bol v pláne hlavne pretek o fľašu Captaina, no bohužiaľ bola dole pod schodmi kde sa malo začínať reťaz a tak sme to radšej nechceli siliť a dohodli sa, že si dáme večer step up contest o fľašku. Českí bratia tak nejak vytušili, že kúsok od Domu Umenia je snáď najväčší rail v PN, mimochodom z 22tich schodov a presunuli sa ho preskúmať. Federal boss Smelky Smelko presne vedel čo tam vytasiť a my sme v nervoch očakávali čo príde. Čendis ako najväčší kráľ poslal na prvú načisto switch ice z 22tich a nikto tomu nemohol na vlastné oči uveriť!! Šialenstvo aké sa ešte na SVK nikdy nevidelo bolo tu. Radosť sršala z každého ako z gejzírov voda v kúpeloch, ktoré boli neďaleko od nás. Top topov nemám slov, doteraz nechápem, mega Miško! 

Piešťany zaplavené eufóriou nenaberali slov a bol čas sa presunúť na posledný spot na Lodenici, kde nás čakal pekný uprail, ktorý začína zo zeme. Popri vode sme prešli okolo celých Piešťan a všetci si užívali krásy tohto malebného mesta snov. Cestou pri barlolamačovi sa zbuchla spoločná foto a mohli sme ísť ukončiť prvé kolo StreetSeries. Okrem superkombinácií nás celý deň prenasledovali aj došt škaredé pády a na poslednom spote prišiel ďalší. Alex Hrubý pokúšal up railride do whipu no spadlo mu predné a on letel priamo ksichtom k zemi. Našupu si zlomil nos a roztrhol kožu nad ním takým štýlom, že ho v momente zaliala krv. Čakali sme 30min!!! na sanitku, ktorá musela dôjsť až z Leopoldova! Zlaté svk zdravotníctvo. Po takejto nechutnosti všetkých opäť prešla chuť jazdiť a rozhodli sme sa, že už to radšej ukončíme. 

Nasledoval hromadný presun na PZMK, kde si všetci urobili pohodičku a podopĺňali zásoby jedla a pitia. Pomaly ale isto sa začala rozbiehať krutoprísna party a pred areálom sa shredilo na Subrosa raili, kým nezapadlo slnko. Ľudia sa bavili, popíjali a postupne začínali tancovať až sa to klasicky celé zvrhlo na veľkú divočárnu, ktorú už radši nebudem rozoberať do detailov. Jambo vyhral step up contest s 5timi promile a jeho prvou načisto odídenou 720kou. Potom už následovali len samé tany tany a tučné beaty z telefónov riderov. Chcem sa touto cestou poďakovať všetkým zúčastneným, bol to jeden nezabudnuteľný deň, všetkým zraneným prajem skorý návrat na bike a vídíme sa už čoskoro na druhom kole v Prahe 24.9. !!!

foto by Domino Mičuda & Filip Pobočík