Streetlife Ivanka Jamis 2018 report & foto

Streetlife Ivanka Jamis 2018 report & foto

Minulú sobotku sa v Ivane pri Dunaji odohrala prvá SVK bmx akcia tohto roku a zároveň to bol aj náš prvý tohtoročný Streetlife Jamis. Už od 10-11h sa začínali zbiehať jazdci do haly a zhruba o 14h sme začali. Dorazilo veľmi veľa ľudí a sme moc vďační všetkým homies za takúto podporu.

Všetko sa to odštartovalo bunnyhop contestom (díky moc TBB za bunyhop meter), kde sa postupne navyšovala laťka až k jednému metru. Tam väčšina jazdcov vypadla ale zostali dvaja králi, Martie Svoboda a Matúš Andrejovský, ktorý si dali mocný battle o 105cm. Martie sa snažil ako mohol ale vždy mu tam posledný milimeter plášťu zahranil a zhodil laťku. Matúš to nakoniec po pár pokusoch preskočil a mali sme jasného víťaza s výškou bunnyhopu 105cm! Gratulujeme bráško!

Celá akcia bola rozdelená na 5 jednotlivých Jamov prepojených voľným jazdením. Akcie sa odhadom zúčastnilo cca 50jazdcov a tak nebola núdza aj o nepekné kolízie a čakacie fronty na prekážky. Na mieste bol k dispozícií aj provizorný Streetlife shopis a celú akciu sprevádzal svojimi komentami papa Ďursonix.

Druhá vec čo sa v tento magický deň jazdila bol best trick na novej prekážke v Ivanskej hale, bank-radius-bank. Tuna už začali padať prvé seriózne triky a rozhodne bolo načo pozerať. Kuba Juza si pleskol double bárko, Martie vymýšľal jednu originálnosť za druhou, napr. luxusné báreno do abubacy alebo 5050 na subboxe do hard 270 do fakie. Najviac ale zapánil Majdo oida Flamík s jeho nekompromisným manuálom do 180 z dropu, začo zaslúžene vyhral best trick na týchto prekážkach.

Keďže bolo vonku pomaly teplejšie ako vo vnútri, rozhodli sme sa presunúť long jump von na veľkú betónovú plochu. Preniesli sme tam menší bank, z ktorého sa lietalo do diaľky. Bol to v poradí 3.jam dňa a zúčastnili sa ho len 4-5 ostrielaní klasici. Všetci ľudia stáli vonku a povzbudzovali týchto bláznov pri ich šialených poletoch. Naše jediné želiezko v ohni - Topoľčanské aerolinky aka Bago Air tento rok nezvládli nápor vetru a pekne sebou mrskli o zem. Nakoniec z toho vznikol battle medzi Martiem a Kubou, ktorý nakoniec skončil víťazstvom Svoboudhu! Ten aj napriek najťažšiemu pádu celého dňa, zaletel najďalej a svojím 8,1m dlhým poletom ovládol túto disciplínu. Rešpekt brášine!

Predposlednou vecou čo sa jazdilo, bola súťaž o najlepšiu sérku na dvoch za sebou idúcich bedniach. Tu vznikli trošku zmatky, kvoli našej nedostatočnej organizácií, začo sa všetkým veľmi ospravedlňujeme a do budúcna určite vychytáme! Aj napriek totalnému chaosu popadali veľké veci a viacero jazdcov zabilo mocné sérky. Štajno, Marek Grill aj Majdo Flamík si odišli moc pekné sérky ale nestačilo to na Jakuba Pružinca a Martieho, ktorý úplne ovládli súťaž o najlepšiu sérku. Viac už uvidíte vo videu!

Poslednou disciplínkou celého dňa bol best trick na A-raili, ktorý prednedávnom vyrobil pan speaker a budúci bodybuilder Mates Ďurček. Všetci sme boli zvedavý čo padne na tomto nie úplne tradičnom raili a poviem vám, že tuna chlapcom úplne strihlo. Začali padať extrémne kombá a ešte prísnejšie držky. Marek Grill krásne načisto 5050 do ridu do crankflipu. Pepo Diblík luc-e do hangu a switch 5050 do over luc-e. Samostatnou kapitolou bol jazdec dňa Martie Svoboda, ktorý odišiel pár ultra naložených vecí na čele s x-up grindom cez celý rail! Top kombíčkom bol ale jednoznačne Pružinkov switch 5050 do over smith icu do 180, serus! Naložené až moc, vrískala celá hala!

Jazdeckú časť dňa sme mali za sebou a nasledoval presun do vedľajšej vykurovanej haly na afterparty. Tá opať ukazála, kde sú na SVK hranice a možnosti ľudskej zábavy :D Nebudem radšej rozoberať detaily lebo stalo sa toho až moc ale čo je hlavné podarilo sa nám na poslednú chvíľu vyrapiť premietačku a pustili sme si BardeBokem! Popilo sa, zatancovalo, zavrískalo, čo to poničilo :D až nás pan starosta došiel aj s políciou vyhnať z haly. Touto cestou sa ospravedlňujeme ak sme boli moc hluční a ďakujeme za Vašu podporu po celý deň. Na záver sa chcem ešte raz poďakovať všetkým zúčastneným za naozaj skvelý bmx víkend, myslím si, že každý si z Ivanky odváža aspoň pár nezabudnuteľných zážitkov alebo momentiek a dúfam, že sa vidíme na ďalších našich akciách, ktoré si pre vás tento rok chystáme. Vidko z akcie sa pokúsime spracovať do konca týždňa. Bolo to precítené, ďakujeme a tento rok si to ešte pár krát zopakujeme!