Smokin Trip vol.3

Smokin Trip vol.3

Po zhruba dvojročnej pauzičke sme sa rozhodli, že je najvyšší čas oprášiť staré dobré časy a naplánovať ďalší, v poradí už tretí Smokin Trip. Viedeň nachádzajúca sa zhruba 70km od Bratislavy je fakt neďaleko a pri tom disponuje skvelými neprebádanými spotmi. 

Spanie bolo klasicky pofelené u Jamba, ktorý býva kúsok od Viedne v malej dedinke Obersiebenbrunn-Bahnhof. Tu si tento hobitko nažíva v peknom malom domčeku, ktorý zažil už nejeden nával jazdcov. Nakoniec sme sa zišli zhruba 11ti týpci, z toho dokonca aj premiérovo fotograf Em Et. Toho môžte poznať z mnohých spoluprácií s TBB a je to jednoznačne jeden z tých najpovolanejších pánov vo svojom obore.

K Majdovi sme dorazili vo štvrtok večer, aby sme mali plnohodnotné 2 dni na točenie a jazdenie. Piatok sme si dali na nás docela skorú stávačku a vybrali sa smer staré známe spoty. Miesta, kde sme jazdili na každom Smokin Tripe zývali históriou a tak sme aj trošku zaspomínali na časy minulé.

Počasie vyšlo na jedničku a bolo prehnane teplo. To ale nikoho neodradilo a väčšina ľudí sa do toho vrhla po hlave. Natočili sme za tento deň zhruba 20 klipov, čo je fakt masaker a hlavnou hviezdou dňa sa stal určite Jakub Pružinec, ktorý sa čím ďalej viac a viac vyjazďuje. O tomto týpkovi budete ešte určite počuť a pokiaľ ste ho ešte nevideli jazdiť, tak vás zaručene milo prekvapí.

Prvý deň vyšiel na jedničku a tak sme sa večer odmenili grilovačkou a klasickou seansou v Jambalesovej garáži. Tá si už toho zažila za tie roky požehnane a klasicky padala zas jedna fľaša za druhou. 

Druhý deň už ale nebol takým posvietením ako ten prvý. Majka sme požiadali aby nám tentokrát ukázal úplne inú časť Viedne a tak sme sa zhruba s 3mi prestupmi, dostali metrom až na druhú stranu mesta, kde nás čakala veľmi originálna skateplazička na rozjazdenie. Po doplnení síl v miestnej ultra predraženej Bille, kde jeden pomaranč stál 1.50e, sme sa vydali na nové spoty. 

Chodili sme docela na freestyle a dlho sme nevedeli nič nájsť. Po čase sme ale narazili na fakt kruté spoty, či už to bol známy rail z videa Above Below alebo prísne múriky na rôzne spôsoby. Bohužiaľ nás z väčšiny spotov vyhodili hneď po príchode a tak sme chodili stále ďalej a ďalej...

Po dlhom zjazde dolu sme zrazu objavili zaujímavú curved fontánu, ktorá sa dala krásne shrediť a Víťan neváhal ani chvíľu a začal si ju najazďovať. Snažil sa z nej vyduchciť 180barspin ale sťažoval mu to bumper, o ktorý sa musel vždy odraziť. Pri jednom z pokusov mu tam vbehla potmavšia žena a on ju pri dopade decentne drgol, no keďže dáma mala už svoje roky, zložila sa k zemi rýchlosťou blesku. Zo začiatku bola docela v šoku, krvácala jej malá rana nad okom a nevyzeralo to moc dobre. Zavolali sme jej radšej sanitku, no po čase jej krv prestala tiecť a týpkiňa bola relatívne v pohode. Díky bohu sa nič nestalo a my sme radšej odišli z tohto spotu.

V podstate sme za celý deň skoro nič poriadne nenatočili a dosť frustrovaní sme mierili k poslednému spotu, k luxusnej univerzitke moderného charakteru. Tu sme objavili detstké ihrisko z umelej trávy v tvare bikrosky a natešene sa začali naháňať ako malé decká. Bola to docela prdel a popadali tu aj nejaké pekné tríčky.

Tento trip bol veľmi zvláštny a mega nás posunul ďalej. To z toho dôvodu lebo bol plný paradoxov. Jeden deň super a druhý úplne opačný, úplne k ničomu. Bolo fajn vidieť kto to ako znáša a ako sa chová v daných situáciach. Aj napriek všetkému čo sa odohralo, sme si odniesli pekné klípky a ešte krajšie fotky, aj keď tých jazdeckých je fakt málo. 

Touto cestou by som sa chcel poďakovať Milanovi Tykalovi aka Emetovi, ktorý nás poctil svojou návštevou a zachytil tak nejeden zaujímavý okamih tripu. Najbližšie nás čaká No Stress Jam v Žiline, kde si dáme poriadnu dávku streetu a rozhodne by si si to nemal nechať ujsť, pretože je to prvá akcia tohto druhu v tomto meste a je tu veľa zaujímavých spotov. Vidíme sa 18.6. homies!