No Stress Jam Žilina info

No Stress Jam Žilina info

Túto sobotu sa môžte pripraviť na poriadnu dávku streetového jazdenia, premiérovo v Žiline. Toto krajské mesto na severe Slovenska, obýva zhruba 83,5tis. obyvateľov a nachádza sa v malebnom prostredí pohorií Malej Fatry a Javorníkov. Mesto ako samotné malo odjakživa veľký význam na scéne slovenského obrodenia... To by bolo trošku základných informacíí a prejdime k veci. 18.6. tu spolu s domácou partou Crewo, organizujeme prvý tohtoročný streetjam, kde sa bude jazdiť zo spotu na spot a zakončíme to chillovou session v skateparku.

Domáci pre Vás vybrali zopár kvalitných miestnych spotov, ktoré majú rozhodne čo ponúknuť. Pár si ich tu aj predstavíme ale treba myslieť na to, že neukazujeme hneď všetky naše tromfy :)  Oficiálne stretnutie je naplánované na 10:00 na Námestí Andreja Hlinku. Jeden z prvých spotov, ktoré navštívime je novo prerobený približne 10-metrový grindbox s oceľovou hranou a dobrým nájazdom. Tu si zajazdia všetky vekové kategórie a ideálne sa zahrejeme na začiatok dňa.

Povedzme, že druhým spotom bude tento krásny triple kink ponad schody , nájazd celkom slušný ako je vidno aj vo videu, spot pre skúsených riderov, kde bude vyhlásená aj bonusová cena pre borca čo zabije najväčší banger! Takisto medziplošiny sú dosť velké na nejakú peknú sérku takže sme fakt zvedavý čo tu popadá...

Ďalším veľmi zaujímavým spotom bude dlhý múrik s railom na strane, ktorý má na obe strany schody a to na jednej strane 3ky  a na druhej 6-ky. Ideálna výška na nejaké tie hard 360ky z grindov a podobné prasačinky.

Nebude to len o grindovaní a na svoje si prídu aj milovníci wallridow a rôznych gapov. Tento spot ponúka hneď 3 jazditeľné veci a do toho samozrejme počítame aj ten sexy double kink v pozadí!

Dlhý červený rail bude silnou výzvou pre ostrielaných hercovníkov. Tento podchod s dlhým railom 5-kami schodami a bangom na konci (strop v najnižšom bode pri grindovani síce na tesno ale aj tak slušne jazditelný) jednoznačne vyústi do samých nezmyslov.

S railami nekončíme a máme v zásobe hneď ďalšie dva doplnené o bangy. Určite jeden z tých najkreatívnejších spotov. To ale zďaleka nie je všetko. Na zvyšok sa už budete musieť prísť pozrieť osobne! Pre tých najlepších sme nachystali aj nejaké tie kúsky z našej novej kolekcie, v podobe tričiek , nálepok a čerstvo upečených voskov :) Crewo crew má pre Vás takisto nejaké tie vecné ceny ale hlavne podstata a myšlienka tohto Jamu bude o tom, aby sme sa tam stretli, otvorili v podstate sezónu takouto akciou, ukázali ľuďom, že v Žiline je popiči street aj park a v prvom rade viac stmelili bmx komunitu na Slovensku.