Mad Man Ting Benelux

Mad Man Ting Benelux

Tohtoročná séria MadManTing sa už od začiatku vyvíja vo veľkom štýle ale to čo sa odohralo na štvrtej zastávke, ostane v našich spomienkach navždy. Vybrali sme sa totižto po x rokoch smer Holandsko, kde už sme boli predtým dvakrát a bol najvyšší čas oprášiť staré známe miesta a objaviť nejaké nové.

V zostave ja, Kiko Kmeť, Tristan, Rajzo, Ičo a špeci hosť Viktor Bako sme sa vydali na Benelux trip. V pláne boli 2 mestá v Holandsku a 2 v Belgicku. No nakoniec kvôli rôznym okolnostiam pribudli ešte ďalšie 2 holandské mestá - Tilburg a Eindhoven. Trip bol naplánovaný od piatku do ďalšej nedele a bol to rozhodne ten najnáročnejší výlet, aký sme absolvovali.

Vyrazili sme teda s MPVčkom z Prahy a zhruba za 9h dorazili k Ičovi, do jeho novo kúpeného housu v Tilburgu. Tu sme sa prespali a nasledovali 2 filmin days v Amstri. Predstavte si, že v deň odchodu sme ešte nemali nikde žiadne rezervované ubytko :D. Úplní vyzevlení klasici sme to naposlednú chvíľu nejak zabookovali a vybavili si sexy kemp priamo v Amsterdame. Amsterdam Bos kemp bol fakt naložený a mali sme k dispozicií celú chatku, takže hneď od začiatku ruka hore. Všade behali zajace a my sme si po večeroch kvalitne flexili pred chatkou.

Amsterdam už celkom poznáme z našich predošlých výletov a tak sme vedeli kam zájsť. Prvý deň sme potočili pár pekných vecí a pojazdili známy betoňák pod mostom v časti Zaandam. Druhý deň sme mali namierené k najznámejšiemu uprailu v Holandsku, kde nejedna svetová celebritka prebila rôzne superkombička. Cestou sme narazili na kopec iných spotov a potočili za jeden deň fakt kopec klipov. Nechýbali návštevy coffikov a ochutnáfky rôznych top modelíčkov.

Amstr klasicky na jedničku ale ďalej už nikto netušil čo zažijeme. Pondelok sme sa presunuli do Rotterdamu, najlepšej zastávky celej našej tour!. Toto mesto je úplne inde po všetkých smeroch. Deň pred príchodom sme zabookovali extrémne naložený Room Hostel v Rotterdame a po príchode len vrieskali. Rozhodne doporučujeme trip do tohto moderného veľkomesta. Raily/múriky úplne všade, na každom rohu totálne krutoprísny spot a to sme videli len časť mesta.

Rozjazdiť sme sa išli do novej plazy, ktorú sme zazreli len tak náhodne z auta a nachádza sa kúsok od centra. Po príchode nám padli dole sánky, pretože lepšiu plazu sme ešte asi ani nevideli. Všetci hneď začali shrediť jak odtrhnutí a dali sme si tu príjemnú session. Po hodinke sme sa presunuli na street, ktorý totálne ovládol Tristan hneď 5timi banger klipmi! Všade masakrálne budovy, mosty, spoty, nechápem doteraz, Rotterdamn je v ohňoch!

Bohužiaľ na druhý deň začalo pršať a tak sme sa vybrali k Ičovi, že si dáme chill day a večer vybehneme do Tilburgu kuknúť na miestne spoty. Všetci sa zregenerovali ako sa patrí, padol nový Streetlife rekord za počet vypálených brk za deň, attakovali sme magickú hranicu 30+ :D Ale o tom potom. V Tilburgu sme nášli super wallride a mega zídku a tak pribudli ďalšie tučné klipy.

To sa už písala streda, my sa prebúdzame na dlážke a nakladáme opäť milión vecí do auta. Presun smer prvá zastávka v Belgicku, historické mesto Gent, kde nás už očakavál homie Benoit. Bačko zabookoval bytis v centre na 2 noci a tak sme aspoň mali šancu precítiť tie najkrajšie kúty tohto mesta. Za tieto dva dni sme pojazdili viacero Animal spotov, ktoré by si u nás tak ľahko nenašiel a pribudli chillové klípky. Spoznali sme aj Kenza, napoly belgičana a napoly japonca, jazdiaceho za Alive Industry, japonskú crew, ak nesleduješ začni!

Super chvíle, super noví ľudia a pred nami posledná zastávka Benelux tripu Brusel. Tu sme už nemali žiadne ubytko a náš osud bol štandartne vo hviezdach. Už po príchode do hlavného mesta Belgicka sme mali veľmi zmiešané pocity a plakali za Holandiou. Spoty pekné ale mesto špinavé plné stokárov na každom rohu. Hneď na prvom spote som si nepekne narazil koleno a tak som polku dňa preležal na zemi. Chaloši niečo málo potočili ale bola už cítiť nehorázna únava z každodenného točenia.

Keďže už aj finančná situácia u všetkých bola na bode mrazu, presunuli sme sa späť k Ičovi do Tilburgu. Večer kukli nejaké staré Props vidká a na druhý deň ( sobota ) sme ešte stihli skontrolovať Eindhoven. Takisto prísne spoty a hlavne brutálny rail, kde si Kiko dal životný challenge. Večer nám Ičko nachystal aj s jeho holčinou mega naloženú BBQ seansu na ich záhrade a my sme krásne ukončili celú túto maškarádu.

Bolo to 9 neskutočných dní, plných cestovania, spoznávania a v prvom rade bmxlifu! Za mňa to bol jednoznačne jeden z top 3och výletov aké som zažil. Obrovská vďaka patrí celej crew, že sme to dali v takomto štýle a odniesli si 50 krásnych klipov z Beneluxu! Ja som za seba moc šťastný, pretože to bol prvý Streetlife trip po 4och rokoch, kde som si konečne aj zajazdil. Toutu cestou patrí veľký rešpekt Kikovcom a Ičovi, za ich obrovskú pomoc pri točení. Rozhodne neváhaj a vyraz aj ty s kamošmi do Holandska, nepotrebuješ k tomu žiadnych drblých sponzorov, stojí to fakt za to a tá krajina je úplne niekde inde než zvyšok Európy!