BMX Weekend očami Pepa Diblíka

BMX Weekend očami Pepa Diblíka

Weekend bmx jam máme za sebou a byla to bez pochyby skvělá akce. Pro mě a Tomáše už to začlo v pátek večer. Připravit všechno v hale pověsit banery, poladit topení a stanek. Samozřejmě vytřít celou halu"víme jak to je s prachem". Když byly přípravy u konce objevil se Jirka blábol a dali jsme společně s Radkem Chytilem pojezd asi tak do dvou do rana.

Po noci na damskejch hajzlech kde celou dobu hučí větrák přišlo ráno a stim spojeny začátek akce. Kluci začali najíždět celkem brzy a tak se to pomalu začlo plnit. Zaply jsme super raketu díky které bylo celkem teplo a šli doladit detaily. Kolem poledne bylo v hale už dost lidí a tak jsme odstartovali jam banny hop kontestestem a látku dali na střed plošinky pyramidy. Měli jsme připravené dvě ceny za nejvyšší banny hop a za nejlepší trick přes latku. Tak na 80 cm Kuba Jůza dával tail whip a bral bohemku. A se 150 cm přes látku bral 400kc Marti Habada.

Pokračovali jízdy kde padali zajímavé triky a kluci bojovali o postup v jednotlivých skupinach. S každé skupiny pěti riders šel ten nejlepší do finále plus nějaké vyjimky. Mezi tím se po každé třetí skupině dál nějakej ten jam o streetlife hadry a prachy po banny kontestu bylo na řadě létání v radiusu. Které nekompromisně ovládl Zdenda Pesek s jeho neodolatelným tablem vysoko, hodne vysoko nad plošinkou. Bral samozřejmě nějaké ty prachy a jako bonus jsme odměnila i nejlepší trick kde Kuba Jůza odjel 360 double bar poměrně vysoko nad plosinkou. Samozřejmě nesmím zapomenout na holky, které makaly ve stánku a připravily super občerstvení po celý den.

Jako další jam jsme připravily bytvu na největší bedně v parku. Která se dlouho odehrávala mezi spousty grinderu. Nakonec ale Robert Hlavinka odjel neskutečný HANGOVER dole bednou a bylo rozhodnuto. Za to respekt kámo !! Bral streetlife triko a lovaky. Jirka Blabol ještě na poslední chvíli odjel super serku a bral taky nějaký ty prachy. To co pokračovalo dál byl neskutečný masakr. S Tomem jsme se schodly, že dáme jam na ackove bedně tahle překážka v Čechách není tak často a proto nás zajímalo co se tam vymysli. Ze začátku nic moc chlapi nevěděli co stim. Ale pak to začlo a strhla se opravdu bláznivá bytva. Kuba Jůza nespočet kombinaci barspinu. Kuba Benda překvapivě pegy do tail whipu. Robis Hlavinka Gap do hangoveru. Už ani sám nevím co všechno tam padlo. Když na jednou Marty Svoboda najíždí gap z plošinky hore. Pár pokusů na prázdno a najednou letí o 180 do back pegy a všichni silej nadšením haha. Marty bral jasné první místo. Když už jsme to chtěli ukončit Dominik Pospíšil vytáhnul Up Ride na bedně do 360tky až na placku !! Po třetím pokusu kdy se nedařilo ustát tu šílenou ránu jsme to odpiskaly a Marty zaslouženě bral vyhru.

Závody probíhaly v plném proudu a po všech odjetých jízdách jsme vybrali 10 nejlepších jezdců do finále kde se děly věci. Každý si odjel svou nabusenou minutovou jízdu a šlo se na last trick kde mě nejvíce dostal Martin Habada, který zkoušel 810 barspin. To byl transfer z radiusu do mini pretocena 720 s otočkou riditek. Zkoušel to asi dvacetkrát a pořád se nedařilo ustát, kolikrát si málem amputoval hlavu a stále se nedařilo. Nakonec nechybělo mnoho ale nechali jsme to být ocenily ho za snahu a vrhly se na vyhlášení. Čtvrté místo bral Robert Hlavinka který celý den zabíjel super triky! Třetí místo bral Tomáš Beran kde měl nějaké ty dárečky od Tbb-bike a spotten. Druhé místo si vyjezdil Jakub Benda za nesmyslný last trick a to výlet do futjamu "tak 5 metrů polet". První místo zaslouženě Zdenda Pesek!!!

Všechno co se dělo v hale uvidíte ve videu, které připravuje parta Wdgf riders. Fotky od cubephotography budou zveřejněny na události co nejdříve. Po finále jsme zaply promitacku a dali si super projekt od streetlife crew s názvem bardebokem. Pak už pokračovala extrémní party s nějakým tím hasicakem a pytlema odpadků ale detaily si nechám asi pro sebe haha. To je asi tak všechno ze super weekend bmx jamu. Teď už jen chci poděkovat všem lidem co nám hodně pomohli jak s příprava, průběhem a úklidem po party. Všem kteří ochotně přidali ruku k dílu. Díky moc a příští rok se vidíme zase!

Sponzoři:
Tbb-bike
Monster
Parkpilot
Streetlife Crew
Spotten streetwear
Cubephotography (zdroj fotek)