Streetlife Ivanka Jamis report

Streetlife Ivanka Jamis report

Streetlife Ivanka Jamis máme za sebou a je čas si porozprávať o tom čo sa v tento magický februárový deň odohrávalo v tejto malej obci kúsok za Blavoškou. Prvé plány na túto akcošku sme začali dohadovať už pred Vianocami a bolo jasné, že sa môžme pripraviť na veľmi zaujímavý zážitok. Double KK bros alebo tiež Kiko Kmeť a Tristanis podali pomocnú ruku a tak šlo všetko hneď omnoho rýchlejšie.

Po doladení dátumu a dohodách z mestom, sme vybrali 18.február. Majster na slovo vzatý sa ujal kresby plagátu, ktorý polahodil oko nejednému fajnšmekrovi. Touto cestou sa chcem určite Lukérovi poďakovať za kvalitnú prácu a dohodli sme sa, že na všetky naše tohtoročné Jamy zbuchne plagátik práve on.

Späť ale k akcií. Ráno sme dali okolo pol 10 v hale stretko s domácimi a poriadne vše vyupratovali. Večer predtým som tam doviezol Vráblisov uprail zo Stret klubu a tak sme trošku aj my ako crew priložili ruku k zlepšeniu podmienok v hale. Prekážky sa rozmiestnili do 2 lájn, obidve prudko streetového charakteru. Mohol si si vybrať buď lajnu s veľkou bedňou, malou dlhou bedňou a na záver uprail alebo si zvolil stokovejšiu cestu cez betónovú lavičku, divoký vyhadzovák na paletách a zakončené to bolo vysokým betónovým stolom.

Postupne sa zbiehali jazdci a diváci a zhruba do 14h bolo zapísaných cca 35 jazdcov, čo je fakt paráda a zďaleka to neboli všetci. Ja som sa klasicky ujal majku a akcia mohla začať. Prvý bol na rade bunnyhop contest, ktorý s prehľadom vyhral Tristan aka 100cm na raňajky. Po časovom limite ešte dokonca potvrdil svoj skill 180kou cez 108cm!

Druhý sa jazdil long jump a od začiatku bolo jasné, že sa to nezaobíde bez masívnych crashov. Tie samozrejme prišli a k najhorším patril Findrov vybitý dych a hlavne zrážka Kaktusa s Tomom Jirsou. Kaktusa viezli porád do Blavošky na rtg a Jirsič si odviezol pokrivený nos. Celú túto parádu vyhral kto iný než známy fullspeed strelec Tomáš Bago. Jednoznačne najdlhší dolet a zaslúžene víťazstvo.

Pomedzi Jamy sme si dávali občas aj možno trošku pridlhé pauzy ale bolo to vše smerované hlavne ku jazdcom, aby si každý zajazdil do sýtosti a nemal sa načo sťažovať. Okrem toho sa celý deň točilo hneď 4mi foťákmi, takže vidko čakaj venku už tento týždeň! Veľmi to zabila aj mamina Kika Kmeťa, ktorá v polke Jamu doniesla plný hrniec gulášu a zasýtila tak väčšinu riderov v hale. Veľké Ď pre vás p.Kmeťová!

Best ledges line bol ale už úplne iný šálok kávy. To čo tu kto dal nebudem rozpisovať do detailov, spomeniem len to najlepšie. Tydla luc-e to 360 a na druhej bedni 360 to smith to nose. Oida Flamík smith manual nose 360. Ondrík Valent smith manual feebs to g-turn. Obaja Kikovci si išli svoje šialene najazdené supertech kombá ale najviac to zabil Roderik Kardoš ala prekvapenie večera. Ten zarval cez menšiu nose 180 a z druhej 540ku. Vreskoty pleskoty, zaslúžene 1.miesto.

Po šeckých týchto nákladoch v hale panovala vyhrotená atmoška a bol čas na best trick. Ten ovládla štvorica Palinsky, Tristan, Jambo a Rasťo Buchta. Každý z nich zadelil v skutku nevídané prasačinky na slovenské pomery a chlapci si tak rozdelili 70e, ktoré sa vyzbierali zo vstupného. Pán starosta objednal pre víťazov 4 pizze a tak víťazi nemuseli trpeť hladom po týchto ultra vyhrotených výkonoch. Každý jazdec dostal ešte nejaké to triko Streetlife a mohli sme sa spokojní vybrať na afterku, ktorá sa konala vo vedľajšej vykurovanej hale :)

Tú už radšej nebudem rozoberať do detailov lebo kvalitná hudba, nonstop zapnutý majk a fľaška na osobu okorenili večer do nevídaných rozmerov. Večer sa ešte odjazdila skopávačka ale tá presne tak rýchlo ako začala, aj skončila. Po strete Tristana s Paganinim to ten menší nevydržal a šiel tvárou rovno do zeme. Paganini si už ako je zvykom odviezol z nášho jamu ďalšiu rozbombardovanú hlavu a určite bude rád spomínať na tieto krásne chvíle :D

Na záver by som sa chcel poďakovať domácim a hlavne pánovi starostovi z Ivanky, ktorý nám neúnavne pomáhal po celý deň, staral sa aby vše fungovalo bez problémov a zabezpečil nám aj pekné fotošky z akcie. Díky moc všetkým čo prišli, či už jazdcom tak aj divákom. Moc si vážime takúto krutú účasť a tešte sa na vidko priatelia!!