Street jam Brno report

Street jam Brno report

Minulý víkend sa v Brne odohrala pre našu crew veľmi významná udalosť a to premiéra nášho dlho pripravovaného dvd s názvom Cheers, doplnená o street jam počas dňa. Práve street jamy sú to, čo na československej scéne chýba najviac a tak vyše po dvoch rokoch sme sa dohodli, že zbuchneme pred premiérkou jeden v Brne.

S výberom spotov pomohol miestny fashion killa Pepa Horáček a po viacerých diskusiach sme usúdili, že dáme klasickú trasu, kde sa už v minulosti jazdili street jamy. Nechceli sme žiadne zbytočné komplikácie ani vyhadzovačky. Čo sa vo výsledku podarilo a až na jeden spot sme si všade do sýtosti zajazdili a rozdali zhruba 3000kč medzi riders.

Jazdilo sa formou cash for tricks a tak sme na každom spote rozdali 300-400kč za tie najlepšie veci a snažili sa zároveň odmeniť čo najviac ľudí. Hneď prvý spot, známe raily na parkovisku u VUT ukázal, že dnes bude na čo pozerať. Dorazilo kopec známych aj menej známych shrederov a rozbehla sa show. Raily aj celkovo celý jam absolútne ovládla dvojka Ondrej Valent a Pablo Tenćík.

Títo dvaja páni predvádzali fakt obrovské zverstvá po celý deň. Ondrej vyndal ice hard 360 na railoch v exkluzívnom prevedení a všetci pišťali. Presunuli sme sa ďalej na rovný múrik do dropu, kúsok od railov. Tu to pre zmenu zaklincoval bangrom Pablo T, keď prvé schody dropol bárom a následne z múru preletel trojkou všetko. Za túto samovraždu zobral všetky prachy na druhom spote a nakoniec získal aj ďalší extra cash za trik dňa.

Veľké veci pokračovali na ďalších dvoch spotoch. Klasická nakladacia rampa zažila nevídaný rozklad vďaka Filipovi Čížkovi, známemu pod prezývkou Hesoyam. Ten tu poslal fullspeed do 5050 a hard von pred zaparkovanou dodávkou. Všetko samozrejme s poriadnou dávkou agresivity. Rampa utrpela tržné rany ale stálo to za to. Filipovi nestačilo adrenalínu a tak sa na ďalšom Martieho raili pokúsil hneď na prvú vyzvať crank slide. Keďže na to išiel asi 30km/h, tak to neustál, no a druhý pokus už bola fakt tvrdá rakva. Keďže je to ale klučák pevného zoskupenia, odkríval stranou a pochvaľoval si, že to nebude tak vážne. Ondrej si tu po tomto cirkuse v tichosti luskol jeden sexy crook a vznikla zároveň aj najluxusnejšia fotečka tohto jamu od Davida Zemánka.

S/O tomuto chalaniskovi, že vytvára luxusné fotečky z CZ jamov a do toho ešte aj jazdí ako úplný šéfko. Po týchto šialenstvách boli všetci dobití tou správnou energiou a následoval dlhší presun na Lesnú na long flat rail. Nikto ale netušil, že to bude najzábavnejsí spot dňa a hlavným hrdinom sa stal určite Štěpán Mackerle. Mňa už bolela sánka z toľkých újebov na tom, čo tento kratómový mág predvádzal furt dookola. Díky kámo, smejem sa ešte teraz. Inak tu vyndali všetci tie najexkluzívnejšie kúsky a jednu prebitú vec striedala ďalšia.

Následovala ešte známa pyramída na detskom ihrisku a zakončili sme všetko na komunistickom námestíčku s dvomi nízkymi railami. Pablo tu zandal americkú sériu a mohli sme celý jam ukončiť. Riderom dňa sa stal Ondrej Valent, ktorý to prebil skoro na každom spote. Po akcií presun do klubu SPOT, kde sa už chystala premiéra nášho dvd. Moc cením, že chlapci z WDGF aj napriek nabitému harmonogramu dorazili aspoň večer a užili sme si to premietanie všetci pokope. Chcel by som sa poďakovať všetkým riderom aj divákom, čo tento deň prišli či už pojazdiť alebo zavrískať na premiérku. Bola to pre nás jednoznačne akcia roku 2021 a budúci rok si tých street jamov pre vás prichystáme viac! 

Cheers dvd bude online aj s merchom ešte tento rok, tak zostaň naladený!