MadManTing Porto report

MadManTing Porto report

Hlásime sa späť na mikrofóne a máme tu prvé novinky zo Streetlife továrne na zážitky. Naša crew nezaháľa a tento rok pre vás chystá hneď viacero prekvapení. Rovno si zapíš zoznam našich akcií do kalendára. Dúfam, že sa vidíme!

22.6. Brickyard Jam vol.5

13.7. SVK Fbmx Cup BA + Streetlife bday party MMT Porto x V4TAPE premiéra

20.7. Locals x Streetlife Ilava Pool Jam

3.8. Streetlife x Junkride Levice sk8park Jam

28.9. Brno Streetjam vol.4 + Aniversario premiéra SPOT

Ako ste už mnohí postrehli tak tretím rokom pripravujeme naše piate dvd s názvom Aniversario. Jedná sa zatiaľ o náš najväčší projekt, ktorý bude vydaný aj s tlačenou fotoknihou a novou kolekciou oblečenia a to pri príležitosti výročia 10 rokov existencie našej crew. Okrem toho sa začalo pracovať aj na ďalších videoprojektoch a jedným z nich je naša obľubená séria videí z európskych metropol s názvom MadManTing.

Začiatok roka vždy patril výletu do Barcy a klasickej rozhýbavačke po nekonečnej zime. Tento rok sme si ale povedali, že už stačí BCN a je čas začať spoznávať aj nové mestá. Chlapcom som nadhodil Porto a nikto sa nebránil. Druhé najväčšie portugalské mesto bolo pre nás niečím novým nepoznaným a tak sa každý tešil na ten top pocit, keď si niekde poprvýkrát a celý výlet ani nedýchaš lebo to nestíhaš poberať.

Porto je významným bmx mestom na svetovej mape a podľa slov domácich, tu už popadali solídne úlety od svetových celebrít. Touto cestou zdravím Mareka Grilla, ktorý tu rok žil a dal nám kontakty na super lokálov. Tí k nám v momente zapadli a mega dobre sme pofelili.

Ubytko klasika cez booking, základ posteľ pre každého a teraska na duchcenie. Nakoniec sme zistili, že bývame pomaly v úplnom centre a pár minút od najhlavnejšej metro stanice v meste. Presúvali sme sa väčšinu dní na bikoch a ku koncu výletu využili pár krát aj metro. To je tu veľmi atypické, pretože poberá maximálne tak polovicu mesta a všetky linky idú polovicu svojich trás tými istými zastávkami. Kto v Porte bol vie, že sa tu jednoducho našlapeš ako špinavec. 

Nebudem sa tu rozpisovať po jednotlivých dňoch, pokúsim sa skôr zhrnúť moje postrehy a zážitky z tohto prekrásneho mesta. Porto je jedným slovom neuveriteľné! Nádherné mesto plné úžasných predimenzovaných historických budov, veľmi milí a výrazne vzdelanejší ľudia ako v Španielsku a hlavne neskutočný vibe. To mesto je ako raj, aspoň tento pocit som mal celú dobu. Nádherné výhľady, skvelé spoty a úplne spomalený životný štýl. 

Komukoľvek sme sa prihovorili rozumel a vedel anglicky, milo sa na nás usmial a poradil. Možno vám to príde obyčajné ale v dnešnom svete to je málokde tak. Strávili sme tu parádnych 8 dní, našlapali desiatky km a bol to jeden nezabudnuteľný výlet. Najlepšia zostava v zložení Onke, Štajno, Viktor, Ičo a ja. Vekový priemer ďaleko cez 30 ale všetko bmx srdcari. Nonstop zábava, duchcenie, masívna točba a pivká na pláži. Keď už sme pri tej pláži, tak je to tu raj surferov a podobné vlny som videl poprvýkrát.  

Hlavný dôvod prečo píšem tento report je to, že vznikli fakt krásne fotky od Stančiho a trochou som prispel aj ja. Potočili sme kopec luxusných záberov a Onke to každý deň prebil väčším a šialenejším bangrom. Štajno pridal štýlové a neokukané kombá a doplnili sme ich my starci, našimi klasikami. Viac už uvidíš vo videu, na ktorom sa aktuálne pracuje a premíeru si budeš môcť vychutnať v Bratislave 13.7. večer po pohári v streete!

Chcem sa touto cestou poďakovať všetkým zúčastneným, že majú stále chuť jazdiť, cestovať a objavovať. Tieto naše spoločné výlety sú zakaždým epické od začiatku do konca a inak tomu nebolo ani teraz. Mega sme si to užili a verím, že z fotiek nasajete vibe, ktorý sme tu tých 8 krásnych slnečných dní zažívali. Určite neváhajte a zmotajte kamošov a vyrazte na podobné trípky, nie je nič viac v bmx než zažívať podobné momenty!

Peace