Jakub Pružinec - Away & Home

Jakub Pružinec - Away & Home

Po dlhej dobe sa k Vám hlásime aj touto písanou formou a predstavujeme nové video od Jakuba Pružinca, ktoré mapuje jeho rok 2022. Jakub je frajer, ktorý posúva SVK bmx ďaleko za naše hranice a pri tejto príležitosti som tohto sympaťáka z Ilavy trošku vyspovedal...

 

Ďalší rok a ty prichádzaš s ďalším videom, aké máš z neho pocity? Splnilo tvoje očakávania? Kde všade sa natáčalo?

Musím povedať, že som nad mieru spokojný s videom, aj keď vždy je čo zlepšovať. Mala to byť taká spomienka na krásny minulý rok 2022, čo sa v končenom dôsledku aj podarilo. Vždy keď si ho pozriem mám z neho radosť. Plánoval som ho ešte trochu dlhšie, ale na jeseň mi u nás na Slovensku nevyšlo točenie takže it is what it is.

Veľká časť videa je natočená v Barcelone, kde som strávil minulý rok 5 mesiacov. Ďalej točenie pokračovalo vo viacerých mestách na Slovensku a v Českej republike. Preto video aj nesie názov Away and Home.

Aký bol tvoj rok 2022 čo sa týka bmx?

Myslím si, že to bol zatiaľ jeden z tých najlepších rokov aké som mal. Začalo to presťahovaním do BCN na pár mesiacov, čo bola pre mňa úplne nová skúsenosť a mal som pred tým životným dobrodružstvom veľký rešpekt. Následne prišlo leto a contest season, ktorá dopadla nad očakávania. Popritom točenie najnovšieho videa. Verím, že podobných rokov bude viacero:)

V Montpellieri sme spolu oslávili historicky najväčší úspech SVK ridera na zahraničnom conteste, ako to s odstupom času berieš a čo ti to prinieslo do života?

Popravde stále tomu nejak nemôžem uveriť a vždy si na to rád spomeniem. Som vďačný za to, čo sa mi  vlastne podarilo nakoľko nemáme úplne tie najlepšie podmienky na jazdenie. Do života mi to rozhodne dalo chuť zúčastňovať sa viacej na podobných contestoch.

Čo všetko stojí za tvojim obrovským skillom, ktorý na biku máš? Koľkokrát týždenne jazdíš a čo všetko robíš mimo jazdenia pre lepšiu prípravu?

Pri mojom štýle jazdenia je to v začiatkoch hlavne o trpezlivosti. Väčšinou naučiť sa tie kombinácie trvá istý čas. Samozrejme neovládam všetko a vždy je cesta sa zlepšovať. Dosť mi pri jazdení pomáha pravidelné cvičenie a už si ani neviem predstaviť ako by to bez neho bolo. Pravdepodobne by to moje telo už asi tak nezvládalo, keby sa cvičeniu nevenujem. Snažím sa jazdiť čo najviac, ale vždy záleží podľa okolností. Veľmi ma teší ak sa mi podarí ísť na bike štyrikrát do týždňa.

Čo 2023 a mr. Pružinka? Bude ďalšie video a stupne víťazov?

Sám som veru zvedavý čo prinesie rok 2023. Chcel by som si začať natáčať pomaličky ďalšie video nakoľko ma veľmi baví celý ten proces spolu s editovaním videa. Verím, že bude možnosť zúčastniť sa viacerých zahraničných contestov a uvidíme ako to dopadne. Je hlavne dôležité sa ich zúčastniť a zbierať cenné skúsenosti a zážitky. Dobre zajazdená jazda vie vždy človeka potešiť či už sa umiestni alebo nie.

Daj nejaký odkaz mladým riders, ktorí ti fandia a chceli by to dotiahnuť tak ďaleko ako ty + kľudne klasickú ďakovačku.

Hlavné je sa tým baviť a natáčať videá, ktoré veľmi chýbajú na našej scéne. V dnešnej dobe sa už všetko dáva na Instagram, čím sa stráca čaro bmx. Keep videoparts alive:) Nemyslím si, že to treba brať len seriózne a robiť to preto, že by ste mali niečo dosiahnuť. Dôležité je predovšetkým jazdiť lebo vás to baví. Na záver by som chcel poďakovať našej super crew za spoločné chvíle, všetkým, ktorý mi pomohli s točením najnovšieho videa lebo bez vás by to video nebolo. Rodine a všetkým ostatným za podporu. Veľmi si toho vážim. Ludisovi za interview a ochotu pomáhať mi ako sa len dá. Means a lot. Peace:)

Jakub Pružinec - Away & Home 2022