Holland rolling tour

Holland rolling tour


Tí čo sledujú našu partu tak si zaručene všimli, že sme v lete navštívili po pár rokoch Holandsko. Náš homie Ičmanski tu žije dlhé roky a bol už najvyšší čas ho ísť skontrolovať. Všetky podstatné riderské okamihy uvidíte vo videu, ktoré má 8min a zachycuje presne ten vibe, ktorý sme tam od začiatku do konca zažívali. Nečakaj žiadne bangre, skôr pohodové jazdenie od tatka Barteka, Paťa Rozsu, Mira Kováča doplnené o hosťovské klipy od Ičmana a Adama Baričiča.

.

Navštívili sme mestá Tilburg, Eindhoven, Rotterdam, Haag, a Amsterdam. Pojazdili sme na spotoch, ktoré sme poznali už z predošlých výletov a popritom objavili tonu nových. V porovnaní s Barcou je tam podľa mňa rovnaký počet fakt luxusných miest na jazdenie a ako bonus menej okukaných. Holandia je extrémne vyspelá krajina oproti zvyšku Európy a tento markantný rozdiel sme pociťovali na každom kroku. 


Najväčší rozdiel bol vidieť v mentalite ľudí. Za celý výlet nás nevyhnali z jediného spotu, ba práve naopak, fotili sa s nami alebo nám doporučovali ďalšie miesta na shred. Do toho pokiaľ ľúbiš duchciť, tak tu je fakt veľký výber a nie si hneď za vyvrheľa spoločnosti. Ďalším obrovským plusom je to, že tu slnko zapadá večer okolo 10h a tÿm pádom máš mega času potočiť toho čo najviac.


Aby som iba nevyzdvihoval plusy tak spomeniem aj nejaký ten mínus a tým bola určite cena za liter benzínu = 2€. Vďaka tomu sa nám celý výlet trochu predražil ale na rovinu, Holandsko je drahá krajina. Aj keď ideš najviac lowcost tak tam za ten týždeň už len za jedlo necháš raketu. My sme mali šťastie, že sme pár nocí prespali u Iča, takže za ubytko to toľko nebolelo.


Aj napriek veľmi uvoľnenému tempu sme toho potočili viac než dosť a výsledkom je toto vychillované vidko. Tak si urobte pohodu a užite video z krajiny tulipánov a top modelov. Ďakujem všetkým zúčastneným, bolo to v maximálnom tope. Na záver iba dodám, že Holandsko fakt stojí ridersky za to a rozhodne ho doporučujem všetkými desiatimi!

Holland rolling tour