Brno Streetjam 2023 report

Brno Streetjam 2023 report

Tretie pokračovanie streetjamu v Brne malo ťažkú úlohu. Minulé 2 ročníky sa podarili nadmieru dobre a tak očakávania všetkých boli veľmi vysoké. Tentokrát som mal v hlave jasnú lokalitu a to legendárne spoty v Bohuniciach. Legendárne z dovodu toho, že sa tu cca v roku 2012 konal nezabudnuteľný Pofel streetjam, kde som vtedy vyhral nejaké tie drobné a doteraz rád spomínam na tento deň.

Klasicky sme celý streetjam smerovali na posledný septembrový týždeň, koniec československej fbmx sezóny, kedy by mali byť k dispozicí všetky streetové zvieratá z našich dvoch fajnových scén.

Celá táto paráda odštartovala 30.9. v mestskej časti Bohunice. Stretko o 12h v miestnom skateparku dodržala vačšina riderov a bolo cítiť veľkú radosť zo všetkých prítomných. Ľahké rozjazdy, podávačky rúk a prvé horiace stovkáče.

Na pláne bolo 7 spotov, no nakoniec sme pojazdili ešte jeden bonusový, takže rozhodne bolo načo pozerať. Odštartovali sme najmenším jibby spotíkom kúsok nad skateparkom, kde sa všetci shredders zahriali na adekvátnu teplotu a mohlo sa pokračovať na ostrejšie spotíky.

To najlepšie čo popadalo uvidíte vo videu z našej kuchyne ale vyzdvihnem pár jednotlivcov a trikov, ktoré ma zaujali v priebehu tejto akcie. Na prvom spote to jednoznačne najviac zabila mladá plzeňská puška, ktorá tam uderila nekompromisný 180bar fakie hellicopter, čo šokovalo takmer každého kto tam bol. Sorry bro meno si nepamatám.Dal to už vbc niekto alebo nbd?!

Tí skúsenejší vedeli, že hneď od druhého spotu sa možme pripraviť na pekné výhroty a tak tomu aj bolo. Miestny Albert ponúkol pre streetjam hneď 4 spoty a temu ver, že sme aj všetky poshredili. Začalo sa na double setoch po 8 schodov, kde už to začalo lietať zo všetkých strán.

Maxini sa nebál urvať trucka z prvých a bar z ďalších, Pablo bar mancek kilec, starý známy bossman Vykuk poslal crooka na prvom a zahanbiť sa nenechali ani Streetlife rail slayers. Onke na prvom ukážkový smith a ice na druhom, no kto to ovládol úplne najviac bol Pepo Diblík so svojím switch hangom a následnou 360kou spoza stromu. Samozrejme sa vrieskalo ako v pavilóne opíc!

Po tomto hrote následoval presun asi pár metrov na priľahlých 6 lavičiek za sebou, ktoré zažili nemalý nápor technických srandičiek takmer od všetkých prítomných. Osobne sa mi najviac pozdával Stanley Ipkis aka Štajno s hangerom na každej!

Nesmiem opomenúť to, že tento deň nikto nejazdil len tak. Každá kvalitná vec bola ohodnotená buď keškami alebo vecnými cenami. Sašo z TBB nám na túto akciu nachystal 2 plné Fiend tašky, WeLivin hodili 5K prizemoney, Yangstore na čele s Pablitom prihodili kendamy a roznorodé vecné ceny, Rufusaci vosky a samozrejmosťou boli Streetlife handry a doplnky.

Po bedniach chlapci poshredili railhop hneď vedľa a následne double kink, ktorý sa nachádzal kúsok za rohom. Tu bol hlavným aktérom Štěpán Mackerle, ktorý vie ako zabaviť dav svojich kamošov! Díky bro, mega sme sa nasmiali ale bolo vidieť, že do toho dávaš srdce a po pár pristátiach na varlata si si to odišiel ako úplný šéf! Ondrej Valent tiež bojoval, rail mu úplne nesadol ale pustil si tam krásny hard na záver a ľudia šaleli.

Po minimálne hodinovom záseku pri Alberte prišiel čas na 3 najzaujímavejšie spoty. Prvým z nich bol krásny rail, ktorý pojazdil každý kto mohol a popadali tu brutálne zverstvá. Najviac jednoznačne Vykukov ,,first try no cap sent,, nollie do 5050! Tukabel buchol bar do icu, 6.zmysel vydrel crook easy a celú crazy session ukončil Pepo Diblík s luc-e do easy. Street X-Games v priamom prenose, díky Gs!

Predposledný spot bol trochu návrat v čase do doby Dirtbikeru, kde ste mohli tento spot vidieť na fotkách už presne neviem ktorej cz bmx legendy. Obrovský bank to wallride pod mostom pripomínajúci amfiteáter. Tu sa hneď ukázali staré páky ako Kuba Juza a Pablo Tenčíkos. Prekvapil aj Spajky Dolár ninja dropom z mostu. Krásná aréna pre akciu tohto charakteru.

Čerešničkou na dorte bol posledný spot. To najvačšie na záver. Poriadny rail z 19tich schodov. Pri prvom pozretí to nevypadalo, že niekto pojde, no mne bolo jasné, že si aj toto nájde svojich záujemcov a tak tomu aj bolo. Pepo Diblík bez váhania na prvú 5050 a Maxini sa dal dokonca nahovoriť na bárko dolu. Po dvoch zoskokoch zhruba z 2 poschodia usúdil, že už znovu nepojde ale to sa mu fakt nikto nedivil. Rovno sa otvorilo šampáňo na záver tejto mega akcie a vystriekalo na tieto gigantické schody.

Chcel by som sa touto cestou poďakovať všetkým riderom, ktorí v tento deň prišli podporiť túto real street akciu a spoločne sme vytvorili nezabudnuteľné spomienky na exkluzívny deň v uliciach Brna! Díky všetkým sponzorom, ktorý rozhodne nešetrili na cenách a pomohli tým posunúť level tejto akcie na maximum! A v neposlednej rade mega rešpekt pokiaľ to niekto z vás dočítal do konca, dávno som sa takto u niečoho nerozpísal. Budúci rok píš do kalendára koniec septembra pre 4.pokračovanie!! Díky moc za luxusný stretjam!

PS: Aby som nezabudol aftérka bola ako za starých dobrých čias, hrot, vreskoty, tancovačky a vše ukončené políciou pre rušenie nočného kľudu. Díky homies zo SPOT Brno, že nás tolerujete, ste najlepśí!

Foto: Pavel Tenčík