Brno Street Jammin vol.II report

Brno Street Jammin vol.II report

Už je to nejaký ten piatok čo som naposledy písal report na náš web, no k tejto akcií si to pýta priložiť aj pár postrehov. Po minuloročnom veľmi úspešom street jame bola tak veľká odozva, až sme to jednoducho museli zorganizovať. Viacero jazdcov nás bombardovalo počas leta otázkami typu kedy a či bude Jam v Brne aj tento rok.

Všetko sa to spečatilo výletom na Rufus Jam, kde som cestoval s Pepkom Horáčkom a Pablom Tenčíkom. V tejto zostave sme si rozdelili úlohy a na základe veľkého záujmu sa dohodli, že to teda vyzveme. Pablo nachystal plagáty a vyrobil cenu pre ridera dňa.

Na začiatku septembra sme vyhodili prvé info a postupne oslovili tie najznámejšie street crews či priložia ruku k dielu. To čo sme ale vbc nečakali bola ich súhlasná odpoveď, že idú do toho s nami. Streetlife, Rufus crew, WDGF raiders, WeLivin, Yang store prispeli krásnymi vecnými cenami, Sašo z TBB nám prihodil exkluzívny Animal balíček a tak sme mohli 24.9. odštartovať túto pouličnú zábavu.

Spoty aj celú trasu mal na starosti Pepe Horáček a ja som dobre vedel, že tento G vybere top lokality. Tak tomu aj bolo a zhruba na 5 spotoch sa rozbehlo úplne peklo. Všetci tam sypali neskutočné bomby a my sme nestíhali rozdávať ceny. Dali sme dokopy aj prizemoney, Streetlife a WeLivin hodili do placu 4K a postupne sme ich rozdávali za top tríčky. To ani nehovorím o tom, že všetky crews hodili k tomu svoj merch, Yang store pridal ešte kendamy a Rufus boys top vosky!

Popravde sme absolútne nechápali ako sa všetko darí a dokonca nás potešilo aj počasie a svietilo slnko, ktoré sa celý týždeň ani len neukázalo. To čo kto dal uvidíte vo videu zo Šimmieho kuchyne ale vyzdvihnem pár killaz, ktorí diktovali po celý deň.

Martin Šiman ultra veľký frajer, Jirka Koláč hlavičkár dňa, Pružinka vedúci všetkých technikov, Martie risky business killa a hlavný rider dňa Pavel tenčík, ktorý ovládol takmer každý spot a na poslednom dokonca zabil highlight celého Jamu.

Večer samozrejme presun do najlepšieho baru v Brne, kde inde než na Spot! Tam sme si vyduchcili 3 premiérky, Brno Beer Jam od Pabla T, Brickyard jam vidko od Šimmieho a na záver nabitá premiéra Bajkon video z dielne WDGF! Skvelý večer, kopec zábavy tanečkov a dobrej nálady až do rána. Viacero riderov zažilo veľmi vtipné nočné alko príbehy a ráno sme to lepili a išli vybuchnúť od smiechu.

Touto cestou sa chcem ešte raz poďakovať všetkým cca 50 riderom z CZ a SK, ktorí dorazili poshredit. Masívne DÍKY patrí všetkým crews čo podporili túto akciu a budúci rok očakávaj v podobnom dátume tretie pokračovanie!


Foto by Martin Liba @miestny_klasik & Šimmie Veltruský @i1nsecte