BCN trip 2019 photoreport

BCN trip 2019 photoreport

Od našej poslednej návštevy Barcelony ubehli dva roky a my sme sa už nevedeli dočkať okamihu, kedy znovu navštívime naše obľúbené ulice plné krásnych spotov. Všetko bolo na pláne, akurát nám ten rok začal celkom zhurta a zrazu sme mali marec.

My bez ubytka, leteniek a tak si hovorím, že je čas to nahrotiť a všetko zariadiť. Dohodol sa v priebehu ďalších pár dní presný dátum, zabookovali sme letenky z Prahy a dolaďovali na poslednú chvíľu ešte nejaký ten bytis.

Dva týždne pred začiatkom tripu sme si zajednali jeden z posledných voľných bytov, konkrétne veľky trojizbák v časti St.Marti, rozprestierajúcej sa v okolí farebnej budovy v tvare cicky s názvom Torre Agbar.

2.apríla sa teda stretávame v Prahe v zložení ja, Štajer, Kenny, Migo a Onke Valentino. Všetci natešení na šialené dobrodružstvo, ktoré nás očakáva v španielskej metropole. Onke, Bartečko a Migosh sedia prvýkrát v lietadle a cesta je už od začiatku vo vreskotoch.

Všetko prebieha ku podivu bez problémov a dostávame dokonca extra space miesta na sedenie. Krásne natiahnuté nohy celú cestu a vtipné zaškolenie na vytrhnutie dverí lietadla v prípade poruchy, tomu sa hovorí pekný začiatok :D

Metrom transfer na ubytko vybaliť biky a počkať na zvyšok partie. Do hodiny dolieta z Holandie aj blúdny man Dank of Sira s klasicky obrovskou uvítačkou zas po 100rokoch. Vyrážame na Paral-lel pofeliť a užiť si prvé poobedie. Stretávame hneď Catfisha s Barracom, dávame 5 a kecáme. Šimonko si nás pamatá už z predošlých výletov, tak hneď vymeniame stickerky a spytujeme mu svedomie.

Kvalitný pojazd a všetko čo k tomu patrí. Unavení sa vraciame domov, kam vo večerných hodinách dolieta z Budapešti ďalší starší pes, veľká čabajská legenda Hector Vigo aka Viky Bako. Tomu zvýšila posteľ v izbe s Ilavskými lokálmi, no smrad z topánok vyvoláva v maďarskom bratovi prvú explóziu a tak hneď premiestňujeme jeho posteľ, nech je v kľude bazmek jeden.

Za chvíľu sa už smejeme a miznú zo stola prvé litre piva. Na druhý deň dopĺňa našu partiu posledný člen, starý známy svk fotografišta Tommy Bjukenen z Blavošky. Premiérovo máme na našom tripe človeka, ktorý sa postará o čo najlepšie zachytenie nášho života počas úletu v BCN raji. Veľmi sa teším a neviem sa dočkať toho, čo potočíme. Pred tripom ešte na rýchlo pimpujem výbavu a kupujem kvalitný gimbal, pre zabitejšie záberíčky.

Nebudem už ďalej popisovať jedlotlivé dni do detailu, no spomeniem to najdôležitejšie čo mi utkvelo v pamati. Navštívili sme čo najviac častí BCN a pojazdili veľmi veľa či už známych tak aj pre nás úplne nepoznaných spotov. Každý z týpkov si potočil kvalitné klipy ale kráľom všetkého bol jednoznačne Onder.

Ten čo tam poudieral za výhroty doteraz predýchavame a natočil si minimálne polovicu svojho partu do full lenght videa, ktoré pre vás už dlhšiu dobu chystáme.

Bukva porobil super fotky a kvalitne zachytil veľa zaujímavých situácií. Díky moc kamoško, bolo to veľmi zaujímavé spolupracovať počas točenia. Počasie nám ale trikrát neprialo. Z 9tich dní 7dní pršalo a tak nám častokrát ukončil kvalitnú session dážď. Dva dni sme dokonca museli úplne skipnúť jazdenie a popíjať na ubytku.

Varili sme si nonstop rôzne dobroty a vychutnávali si čerstvého ovocia a zeleniny. Miestne potraviny sú o poznanie inde a natrafili sme na viacero veľmi zaujímavých produktov, ktoré sme si potom celý trípek najviac išli. Kto má rád zdravšie vecičky si tu príde na svoje. Kúsok od nášho bytu sa nachádzal Happy bikeshop, ktorému nesmierne ďakujeme za pomoc po všetkých stránkach :D

Ako aj po minulé roky, tak aj tentokŕat sme jazdili dosť na červenú. Zaujímavá situácia sa stala práve mne, kedy mi všetci samozrejme ušli a ja na chvoste nášho konvoju, som sa snažil dobehnúť partiu. Ako si to tak rútim dole kopcom, s mega batohom na chrbte a s kufríkom od gimbalu v jednej ruke, v druhej držím rajdy, vidím, ako to všetci posielajú medzi autá akoby sme boli v NY. Hovorím si toto nie je dobrý nápad ale nie je čas sa zdržovať. Pošlem to teda asi v 30ke medzi ne s jednou rukou na volante, keď mi v tom taxikár predo mnou otvorí dvere a začnem vrieskať jak pavián. Strkám nohu do kolesa, no nestíham ubrzdiť a napálim to do dverí tohto degeša. Našťastie sa mi nič nestalo a tak ho obchádzam a bombím na červenú preč za chlapcami. Týpek vykrikuje po mne ale ja už bombím do ďábla. Poviem vám ale, že mi teda nebolo všetko jedno keď som pred sebou zbadal otvárajúce sa dvere taxíku :D

Okrem zlého počasia sa zdal byť náš výlet úplne bezproblémový až do okamihu, kedy Migo stráca iphone niekde v tráve po alko roztržke s tatkom. Hľadá ho tam celý večer aj ráno a zúfalý uznáva, že je obyčajný Filip. V tom zrazu zisťuje, že sa na to číslo dá dovolať a z druhej strany sa ozýva nejaká španielka. Oznamuje mu, že mobil má sebou a je na druhej strane Barcelony, nech si po neho príde. Migo porád v hype lanári Onkesa, nech ide s ním, keďže angličtina nie je jeho silnou stránkou.

Tak sa dvaja degeši vyberú metrom po mobilis a nakoniec ho úspešne dostanú a vracajú sa nadšení domov. Pagáč stráca v BCN iphone a do dňa ho má spať v ruke :D Neskutočné sa stáva skutočným a nikto nechápe. To si človek povie, že už vačšiu šťastenu ani nemože zažiť a do toho bum ďalšia facka.

Posledný deň opúšťame v skorých ranných hodinách náš apartmánis a v metre si Kenedy uvedomuje, že si na lavičke na nástupišti nechal príručnú batožinu, kde má všetko oblečenie a kopu cenných vecí. Keďže lietadlo stíhame na LTT mode, oznamujem tatkovi, že nikto s ním nejde a nech si vystúpi a potom nás dobehne.

Ten to vďaka jazykovej bariére radšej nehrotí a volá Ičovi na byt nech ide do metra po ruksak. Ičo po hodine prichádza do metra na nástupište a oslavne oznamuje Bartečkovi, že má jeho baťoh aj so všetkými vecami! :D Ultra šťastena part 2 je tu a nikto z nás zas nechápe a ďakuje tomu tam hore.

Na to, že pred návštevou tohto mesta vás vačšina ľudí varuje pred čorkármi, my sme spoznali aj opačnú stránku BCN. Najviačšia zaujímavosť je to, že sa to stalo posledné 2dni a aj napriek tomu nikto o nič neprišiel a všetci sme šťastne dorazili domov.

Na záver by som sa chcel poďakovať celej crew, za perfektné chvíle, pomoc s točením a každodennú bmx pohodu. Tomášovi za parádne fotky, ktoré obohatili tento výlet úplne novým rozmerom. Ďakujem aj vám čo ste si to dočítali až do konca a precítili priebeh nášho katalánského výletu. Všetky tie najlepšie klipy uvidíte vo veľkom videu, ktoré pozvoľna točíme posledné 2 roky. Bude to pecka!

Vidíme sa túto sobotu v Senici na prvom tohtoročnom street jame! 

Foto by: @tomasbukoven