Barcelona Trippin vol.2 report

Barcelona Trippin vol.2 report

Máme za sebou druhý trípek do Barcelony a je čas si rozpovedať príbeh o tomto magickom výlete. Po minuloročných 10dňoch sme si povedali, že to tento rok prebijeme a dáme si rovno 2týždne. Samozrejme ani to vbc na BCN nestačí ale stihli sme toho pobehať vcelku dosť. Postupne cez fb sme dohodli detaily a Streetlife banda v zložení ja, Jambo, Štajno, Pablo, Iggy Poppin,snake Pružinka a špeci hosť Rajzo odlietli do mekky streety na krásnych 14dní.

Ubytko sme pošéfili cez booking.com a veru nebolo ľahké nájsť spanie so siedmimi posteľami. Po dlhšom hľadaní sa predsa len jeden bytis našiel a čo viac, bol cca 200m od veľmi známeho spotu na Paralleli! Túto skutočnosť sme počas tripu niekoľko krát maximálne scenili, pretože sme nemuseli skoro nikdy moc šlapať do kopca, mali sme všetko po ruke a hlavne Parallel ti zaručí, že tam stretneš vždy niekoho na biku, ským môžeš pofeliť. To už vbc nehovorím o tom, že tam bol každý druhý deň nejaký pro a zabíjal tam svetové kombinácie.

Ako býva zvykom na našich tripoch, vždy sa musí niečo pojebkať. Celý čas som čakal, že aké bremeno nám padne pod nohy, keďže minulý rok si v Barce GB odpálil koleno a sprevádzali nás nečakané problémy rôzneho druhu. Tentokrát sme ultra moc pohoreli na letenkách. Tie som v domienke, že ich kupujem cez ČSA dúfal, že aj s ČSA budeme letieť. Schválne som ešte na ich stránke objednal nie zrovna tie najlacnejšie ale rovno s batožinou do 23kg. To som ešte ale ani zďaleka netušil čo nás prekvapí na letisku pri check ine.

Po klasickej hádke Lúďa vs Jana cestou na letisko sme pri kontrole leteniek zistili, že nás ČSA pekne pochcala do huby. Nielenže sme ani so žiadnou ČSA neleteli ale mali sme dokonca vraj batožinu iba do 15kg. Ďalšia haluz bola, že keď som ja prišiel k jednému okienku, kde mi týpkinka povedala, že doplatím zhruba 30e ale pri tom chalanom čo išli do inej prepážky a priznali sa, že tam majú biky, napálili zhruba 120e iba za jednu cestu!! Teraz samozrejme hneď stresy, nervozita, zbytočné lóve navyše. Ako tak sme stihli prejsť kontrolami a nasadli na poslednú chvíľu do lietadla. Keď som objednával letenky, tak sme mali presne stanovené kde budeme sedieť, no po príchode do lietadla sme skoro všetci sedeli úplne inde.

No jednoducho samé zbytočnosti a nečakané problémy hneď od začiatku. Nad chalanmi sa díky bohu zľutovali na letisku a namiesto 120e doplatil každý 60e. Let prebehol v pohodke a my sme sa po zhruba 4hodinách dostali k ubytku. Tam sme zistili, že kľúče od neho sú na recepcii o x blokov inde a tak sa všetko opäť časovo pretiahlo. Igor Líra prezývaný tiež Iggy Poppin aka Coffee Shoppin nás už zo zásobou naturálií očakavál na Paralleli a tak sa začalo hneď rolčiť.

Aj napriek problémom panovala dobrá nálada a všetci sa už nevedeli dočkať spotov a pláže. Nebudem tu rozoberať deň po dni ale spomeniem súhrn tých najlepších udalostí čo sme zažili. Veľkou parádičkou bolo, že tam bola aj olomoucká parta Rufus na čele s Robišom a Čendou. S nimi sme mega najviac pofelili a buď spolu pojazdili alebo sa často na večer stretli na jednom známom červenom bangu pri pláži a čapovali do seba litre Miguelov. S chalanmi sme takto pofelili 5dní a bolo to fakt super,díky boyzz!

Na stretká so známymi ridermi sme mali veľké štastie a hneď prvý večer sme stretli Seana Ricanyho. Prehodili s ním pár slov na Macbe, kedy sa Sean divil, že nikto z nás nemá Tumblr a doporučil nám hovoriť na letisku stále to isté, we are the golf club :D Silné momenty a veľmi dobrý feláčisko ten Šanko! Keby ste vtedy videli ako sa tváril Rajzič počas rozhovoru s týmto Cult pro týpčekom, fakt újeb na nezaplatenie :D

Po Šaňovi nasledovalo viacero ďalších zaujímavých mien, ktoré sme postretali a pochillili s nimi. Mirco, Benoit, Anthony Perrin, Carlo Hoffman, Rich Forne, Nico Badet, Reed Stark, Denim Cox, Pacharó, Matty Lasgoity a hlavne kráľ všetkých kráľov Simone Barraco. Jazdiť s takýmito ľuďmi je fakt top, sú to hodne vyfelení ľudia, ktorí si žijú sen nás všetkých. Všetci sú doosť kamarátsky a vedia oceniť aj jednoduché veci. Ale ako sledovať Simoneho na Paralleli, odpadávali sme!!! Jeden krát si dokonca s Pružinkom jazdili b2b a veru bolo sa načo pozerať!

Čo sa týka samotného jazdenia, tak sme sa docela prvý týždeň trápili aby sme vôbec niečo natočili. Chodili sme jazdiť skoro každý deň, takže po 5 dňoch už boli všetci KO a dali sme mega výfel s Rufusovcami na pláži. Prejazdili sme veľa známych aj neokukaných spotov a videli toho omnoho viac než pred rokom. Občas sme sa prepravovali metrom do odľahlejších kútov BCN, kde sme ponachádzali nehorázne miesta. Častokrát sme ani viac ako 4 spoty nestihli za deň, pretože 7 ľudí to je vždy zásek tak na hoďku na každom spote. Vo výsledku máme fakt pekné zábery, ktoré skoro všetky uvidíte v nami pripravovanom dvd Bardebokem 2017!

Najviac v jazdení to pushoval najmladší s najstarším. Pružinka a Ignác boli najhladnejší po klípkoch a myslím si, že viacerých z vás veľmi prekvapia vo svojich partoch :) Hlavne ako Jakub Pružinec, najmladší z hadov, čo tam hrotil za veci, bol fakt technický úlet. Nezabudneteľná je určite 2.5h session na známych múroch, kde prudil smith nose to manual switch ice switch hard. Po zhruba 200pokusoch sa mu vyšmyklo jeho nové Fuego a napálilo do najbližšieho stĺpu. Spodná trubka na ráme preliačená a Kubec sklopil hlavu a nasraný z tohto spotu odišiel. Ono niekedy to nepraje ale Pružka tomu rozhodne dal maximum. Je fakt svelé vidieť takúto chuť a snahu sa stále posúvať o level vyššie.

Jambo toho moc nestihol ale to čo má sú čisté klenoty. Poriadna 360 nemohla chýbať! Ďalšou pikantnosťou nášho výletíku bol partylife, ktorý sme žili na byte. Furt pivká, hudba z 70. a 80.rokov a pozitívna energia. Prvý týždeň sme sa skoro iba vkuse na niečom ujebávali, že už som ani nevládal otvárať tak ústa :D Ičo hlavný showman, starý pes, čo vie zadeliť riadne hlášky snáď pri každej možnej situácií. Občas sme si aj zaspievali a potočili alko reči. Raňajky sme každé božie ráno nakupovali v Lídli a jedávali sme v podstate 2x za deň. Vždy ráno poriadna porcia zeleninky s pečivom a dobrotkami a večer buď gigantické kebaby, čo predávali hneď za rohom alebo rôzne veganske chuťofky. Jedli sme si dobre a hlavne sme už konečne našli poriadne Mercato, kde sme to absolútne nepobrali. 

Jedlá všetkých druhov na jednom mieste zakomponované do veľmi originálnych stánkov. Totálny masaker či už vizuálne tak aj chuťovo. Pre mňa osobne to bol jeden z najsilnejších zážitkov. Zdržali sme sa tu minimálne 2 hodiny a kvalitne sa prejedli. V ten samý deň, jediný počas, ktorého nám pršalo, sme zažili veľmi zaujímavé situácie. Po objavení Mercata sme našli gangsta shopík miestnej značky BCNfinest, kde sme vyrapovali nové Streetlife pokrývky hláv :D. Môžte sa tešiť na 24 nových šilciek a 15 klobúkov. Veľká haluz z ničoho nič toto poriešiť. 

BSD street jam bol ťažkým highlightom tripu. Bola tuším nedeľa keď nám zrazu Pružinka ukazuje Reedov insta, kde oznamuje, že zajtra bude v BCN jamis o jeho bike a BSD komponenty. Všetci našupu vrískali a neskutočne si to aj potom užili. Bol to krásny slnečný pondelok, kedy sa stretlo asi 50jazdcov a prechádzalo sa zhruba 4-5mi spotmi po pobreží. Snáď mi to nebude mať nikto za zlé, keď si dovolím tvrdiť, že práve Pružinka zabil najviac zo všetkých! Na jednom známom spote vyndall extrémnu pecku a Reed s Denimom mu okamžite podávali ruky a komponenty. Bol som vtedy fakt hrdý na tohto mladého chlapca, ktorý si v 15tich zabije taký mega životný okamih! Rešpekt tebe Kubo!

Minulý rok sme si hovorili, že aká je BCN vychillená ohľadne polície. Tento rok to bol ale presný opak. S chlpatými sme riešili snáď každý 3 deň nejaký spor alebo problém. Najprv na nás nabehli na Paralleli za pivá a najvyhrotenejšie to bolo, keď stopli Kotlasa na La Ramble a nechceli ho už pustiť ďalej. Chceli nám brať biky do depozitu a pýtať od nás nekresťanské pokuty :D Mrdky zasrané, že by chcípli do rána. Díky bohu sme mali ale šťastie na nášho nového kamoša Ivoša z Čiech, ktorý tu už žije 7rokov a všetky podobné spory vykomunikoval s popos jak oči. Stretli sme ho náhodne pri jednej session v skateparku na pláži a odvtedy spolu jazdili po spotoch.Tento chalanisko sa nám venoval viacero dní a občas aj pofelil na našom byte až do rána. Jeden večer sme dokonca oslavovali jeho 30tiny. Ukázal nám fakt krásne spoty a sme mu extrémne vďační za to, čo pre nás urobil! Díky Ivo, nezabúdaj , že či už je to ciga, fajka alebo bongo?!...

Myslím, že som sa už rozpisal možno až moc ale tých spomienok a zážitkov je toľko, že keby tu za tou klávesnicou sedím ešte o ďalšie 2 hoďky dlhšie, bolo by vždy o čom písať. Barcelona je nádherné mesto, kde sa žije real life, ľudia sú vonku na ulici a užívajú si každý deň naplno. Pohodička vždy a všade. 2týždne ubehli extrémne rýchlo a nabudúci rok už by to chcelo fakt mesiac. Klípkov máme pomenej. ale tie čo sú, stoja za to. Nikomu sa hlavne nič za celú tú dobu nestalo, akurát Jambis si odrazil pätu. Ale mal by byť už v pohodke rakúšáčik jeden.

Chcem sa touto cestou poďakovať všetkým zúčastneným za prekrásnu dovolenku plnú čarovných momentov, ktoré sa navždy zapíšu do bmx top udalostí našich životov. Som rád, že aj keď nám neprialo zo začiatku, tak to dopadlo dobre a cestou späť nám nikomu na letisku nenaúčtovali batožinu a ja s mojou 30kg taškou prepchatou šilckami a klobúkmi, som prešiel za free! Výlet výletov toto, díky šeckým riderom, s ktorými sme pofelili. Stalo sa ešte mnoho ďalších vtipných zážitkov ale väčšina z nich je neuverejniteľná :D a nechcem ich radšej rozoberať moc do hĺbky. Doporučujeme každému fakt našetriť a ísť sem. Extrémne ti to pomôže vo vnímaní bmxu ako takého a pochopíš ,,kerá bije,,. Streetstyle jazdiaci sa v tomto meste vyladený do detailov je proste lahoda pre oči. Môžem za seba povedať, že tento trip nás extrémne posunul a naladil po jazdeckej aj psychickej stránke. Díky vám, že ste si to prečítali a rozhodne cestujte s bikom, je to to najlepšie čo pre seba môžete urobiť.

Peace