Barcelona Trip report

Barcelona Trip report

Vítam vás na našom novom webe a hneď na uvítanie tu mám pre vás report z Barcelony. Trip, ktorý sme plánovali už dlhé roky ale tak nejak sme sa k tomu nemohli dostať. Všetko sa to zmenilo po Vianociach, keď sme sa s partou začali seriózne dohadovať a plánovať náš prvý výlet do mekky svetového streetu.


Prvé padli na ranu letenky a samozrejme keďže sme Slováci, chceli sme platiť čo najmenej. Najvýhodnejšie to výchadzalo cez maďarský WizzAir a tak sme zabookovali letenky na 20.marca z Budapešti. Ubytko som po rôznych doporučeniach hľadal prevažne na booking.com a airbnb.com. Keďže sme si takto hľadali bývaníčko poprvýkrát, vsadil som na istotu a vybral apartmán cez booking. Jediný zádrhel ale bol, že bol len pre 6tich a nás bolo 8. Následne som teda kontaktoval majiteľku, že či by sme teda mohli spať 8mi v byte pre 6tich. Majiteľka to zamietla ale sama od seba mi navrhla, že nám dá k tomu ďalší menší byt pre 2och zdarma! Aj keď nebolo jednoduché pochopiť jej španielskej angličtine, dohodli sme sa a my sme mali finálne zriešené ubytko.

 

 

 


20.marca sme teda v zložení Gabson, Jambo, Štajnis, Ludis, Andrey, Alkopalko a Samo Valent vyrazili smer Barcelona. Pred odletom sme moc neriešili dopravu z letiska a urobili sme len dobre. Hneď na letisku sme oslovili taxíky a vyšlo nás to o dosť menej oproti tomu, keby si objednáme odvoz dopredu. Môžem len doporučiť!

 

 


Ubytko bolo najviac pošéfené (chýbala akurát jedna posteľ a Ičo musel spať na zemi) a dohodli sme sa, že presne ako v Amstri, prvý deň kvôli nedostatku spánku a síl, prekalíme. Bývali sme zhruba 6blokov nad Sagradou a tak sme to nemali nikam moc ďaleko. Dali sme rýchly transfer na pláž, kde začala klasická pivná onania. Padalo jedno pivo za druhým a Gabson poslal šípku do studeného mora. Majdo zjednával rumunov na cene pív a ostatní si užívali krásného počasia na pláži. Highlightom celého dňa bol môj turbo fail. Boli sme na takom výklenku, kde sa fotili nejaké opilecké bunnyhop šmeliny. Chalani sa zbalili, že ideme po pobreží ďalej a ja už som značne unavený, dosť zaostával. Priviazal som si mikinu o hrazdu na volante a vybral sa za nimi. V tom som na zemi zbadal malý bumper a dal som si zadným o neho ťukes. Lenže počas dopadu mi mikina padla do predného kolesa a ja som našupu letel cez rajdy rovno na zem. Plná pláž ľudí na mňa nechápavo pozerala a ja s krvavými dlaňami som hrešil jak pohan. Pozbieral som sa teda, mikinu znovu priviazal a prešiel sotva 5m a trápny scenár sa zopakoval znovu. Zas letím cez rajdy a rovno na rozbité dlane. Hanba 3000 a neskutočný trapas. Chlapci skoro pokapali od smiechu, keď som im to povedal.

 


Triky a to, čo kto poodchádzal, uvidíte vo videu, takže sa vám budem snažiť pribliźovať skôr takéto zážitky a poznatky z nášho dobrodružstva. Potočili sme toho strašne veľa, takže ako som spomínal bude ofiko vidko a výjdu zábery aj na Leftovers videc. Okrem toho si dokonca pár záberov nechávame aj do nášho veľkého vidka BardeBokem, ktoré sa točí už pozvolna druhým rokom.

 


Zhruba 2dni po mojom vyčíňaní na pláži, dorazil z Holandska homie Ičo a stmelil našu partu ako sa patrí. Následne sme sa spojili aj s Čendisom a poshredili s ním a s Federal partou pár dní. Touto cestou sa chcem Čenckovi poďakovať za maximálnu starostlivosť o našu crew a za spoty, ktoré by sme inak zaručene nenašli. Úžasne bmx momenty striedali nádherné ulice tohto pôvabného mesta a my sme sa čím ďalej viac namotávali na všetko okolo seba. Španieli sú fakt úplne iný narod, nikam sa neponáhľajú, pomôžu keď treba a hlavne su stále ľudia. To sa so Slovenskom ani nedá porovnať. Nebyť frajeriek, tak by sa už niektorí z nás najradšej ani nevrátili naspäť.

 


Ako sme tak jazdili zo spotu na spot, dorazili sme na obrovskú pyramídu, ktorú okamžite atakoval Gabson. Bohužiaľ čo čert nechcel, pri whipe cez roh si divne odšlapol a začal sa zvíjať na zemi. Odnieslo si to koleno a GB50 bol odpísaný na celý trip. Prajeme skoré uzdravenie starec!

 

 

 


Okrem tohto sa stalo aj pár ďalśich negatívnych vecí. V jeden a ten samý deň chytil Ičo aj Gabson nezávisle od seba nejakú žalúdočnu virózu. Obaja pregrcali celý deň a z bytu sa stal v momente crackhouse. Gabsona to chytilo nejak doma ale Iča to postretlo na streete a bola to veru veľmi zaujímavá cesta s ním ísť na ubytko :D Ľudia nechápavo pozerali na mňa dredatého psa a Igora, ktorý grcal kade chodil. Represent ako oči, proste Streetlife...

 


Veľkým sklamaním boli pre nás miestne reštiky. Extrémne sme sa tešili na rôzne morské dobrotky ale vymstili sa nám náhodné výbery. Keď už v Barce jedlo, tak doporučujem naštudovať recenzie a vybrať niečo vyhlásené lebo na náhoďáka to stojí akurát tak moc peňazí, za ktoré dostanete detstké porcie. Doporučiť môžme jedine Lidl, kde majú teda úplne iný sortiment ako u nás a fakt kvalitné domáce produkty.

 


To sme ešte ani len netušili, že nás čaká mega vyhrotená situácia so security magorom. Boli sme jazdiť na známych vlnách a od nich sme sa vybrali smer plechové bedne, ktoré poznáte z každého vidka. Hneď po príchode na miesto, za nami dofelí typický španelák a ukazuje nám, že máme odísť. Schválne píšem, že ukazuje lebo anglicky nevedel ani slovo ( teda aby som to upresnil, nikto tu nevedel ani slovo anglicky, či už mladí/starí ). My ako správni grázli dávame fuck off a snažíme sa natočiť sérku. V tom sa ten bezceňák vracia späť na jeho golfovom vozíčku a chytá bezdôvodne Palsona za hlavu.

 

 

Začneme po ňom hulákať nech sa ukľudní a začneme sa baliť. Ako tak odchádzame, Majkovi to nedá a kričí po ňom puta madre ( niečo ako madafaka ). V tom len počujeme hukot a ten zaostalý degešák zráža Mária k zemi jeho vozíkom. Normálne ho na tom vozíku nabral zozadu, Majdovi vybuchlo koleso a narazil si nohu. Okamžite po ňom háďzeme bicykle a vrieskame po sebe. Napätá situácia končí naším odchodom a vyhlásením tohto miestneho retarda. Ak prehliadnem tieto divné situácie, nie je čo vytknúť našemu výletu. Bolo to zas bláznivé, dobroružné a veľmi originálne. Na chalanoch bolo vidieť, že 10dní vkuse jazdiť dá zabrať a tak sme niektoré dni viac zevlili než točili. Spoty všade, milí ľudia a celková pohoda robí z tohto miesta nielen ideálne miesto na dovolenku ale aj na život.

 


Poslednou vecou čo spomeniem je weedix vs Barca. Je to tu proste cítiť úplne všade, doslova úplne všade. Amsterdam alebo Praha sa môžu schovať. Najviac ma dostalo keď sme v noci duchcili na známom spote Macba a lokálny skater nás prišiel varovať, nech nepijeme tie pivá na verejnosti ale, že brko je v pohode :D Alebo keď sme sa nadránom okolo 8mej vracali metrom z party z klubu Jamboree a priamo v metre týpci duchcili akoby nič. Okrem toho polícia najviac vychillená, ak im vadí, že niekde jazdíte, pekne vás poprosia nech odídete a pošlú na ďalší spot niekde za roh. Toto sme moc ocenili a bolo vidieť, že tu ľudia žijú v pokoji a zbytočne neriešia s prepáčením kktiny, ako je tomu u nás na SVK.

 


Jedným slovom topovička! Ďakujem všetkým zúčastneným za skvelý trip plný jazdenia, točenia, zábavy a nových zažitkov. Barcelona posunula každého z nás míľovými krokmi vpred a rozhodne sa sem všetci chceme ešte vrátiť. Díky patrí aj Ičovi, že nás furt bavil svojim dirty south prízvukom a Čendisovi za skvelé spoločné pojazdy. Najbližšie máme naplánovaný Benelux trip, kde ideme opäť zbierať zábery do BardeBokem 2016. Video z BCN čakaj do konca týždňa!